אחזקת גינות בקריות - החזקת גינה - תחזוקת גינות פרטיות

בואו לגלות כיצד אנו שומרים על ערכה הוויזואלי של הגינה שלכם...


אם אתם מחפשים גנן איכותי ומקצועי להקמת הגינה שלכם, מדוע אתם מוצאים את הגנן הכי זול והכי בלתי מקצועי לתחזוקה של הגינה ? המשמעות הברורה מבחירה שכזו היא תוצאה שהולכת ומאבדת את החיוניות ושאינה משמרת את ערכו יופיו ואופיו של הגן לאורך שנים.

עלות אחזקה בקריות על בסיס ביקור חדשי כ – 1000 ₪ לגינה על שטח ממוצע של 100 מ"ר, עלות החזקה על בסיס דו חדשי 1100 ₪, לעלות הטיפול והאחזקה מחוץ לקריות יתווסף תשלום עבור נסיעות וזמן הגעה עד בית הלקוח בממוצע של כ - 300 ₪ נוספים.

עלות סופית של אחזקת גינה נקבע על פי הרכב הגינה, כמות התכולה והזמן הנדרש לביצוע החזקה לרבות מרחקי הנסיעה. לעתים תמצאו כי בגינה קטנה העבודה רבה יותר עקב ריבוי התכנים לעומת גינה גדולה בה התכנים מועטים, הבדלים נוספים ניתן למצוא בגינות בנויות בתי קרקע לבין גינות גג ומרפסת בבית מגורים (בניין דירות) רב קומתי.

סיכום מה נכלל בשרותי תחזוקה לגינה מפורט בכתב. יש כאלו שסוגרים על טיפול גלובלי המכיל את כל המכלול במקשה אחת כולל טיפול בליקוים טכניים כתוצאה מקלקול או החלפת אביזרי בלאי טבעי בתאורת גן, ברכת נוי, אריחי מדרכה שבורים, צבע, כריתת עצים החלפת צמחים וככול שיידרש לשם שמירה על ערכו וחיוניותו של הנוף הדומם והצומח.

הבסיס להסכם בין הצדדים, מבוסס על טיפול שנתי שוטף לגינה הסדרי תשלום וחידוש ההסכם אחת לשנה בהסכמת הצדדים. באופן טבעי טיפולים חריגים כגון שדרוג מבנה חלקי או מקטעים בחצר ובגן יסוכמו בתמחור נפרד בין הצדדים.

נמליץ ללקוח לרכוש חומרים בסיסיים נדרשים בכמות מספקת לכל העונה כבר בתחילת עונה, בכמות נדרשת לדישון / הדברה / הצנעת יסודות לשנת עבודה, רכישה כזו מוזילה את העלויות של החומרים מאשר רכישה באריזות קטנות. חומרים אלו יאוחסנו במחסן גינה בחצר ביתו של הלקוח.

התפקיד הקלאסי במהלך אחזקת גינה:
ניקוי מרחב החצר והיקף חלל הגן. איסוף עלים כמלים שאריות גזם ופסולת שמגיעה לשטח הגינה גם בגלל משטר רוחות { לא דוחפים את הפסולת ומסתירים אותה מאחורי הצמחייה }. הניקוי כולל שטחי ריצוף כגון רחבת מרפסת ומדרכות מרוצפות / גרנוליט. במשטח עץ דק יש לפתוח מפעם לפעם פאנל או מספר פאנלים ולבצע שאיבה של פסולת שמצטברת בחללים מתחת למשטח ה-דק. הצטברות של פסולת שכזו הופכת בית מחסה ומוקד התבססות קינון דגירה ורבייה למזיקים ומעופפים שונים.

מדשאה סינטטית: הברשת המדשאה בכיוון אחיד ובהתאם לצורך ביצוע מתיחה בשלבי ההתרופפות עם חיזוק הקיבוע במידת האפשר בנקודות חלשות הנפרמות מנקודות העיגון.
דשא טבעי: כיסוח דו חודשי 1/3 עלווה עליונה כיסוח עמוק גורם לחשיפת צוואר השורש וריבוי מחלות עלים והופעת מזיקים. חיתוך חד לשול המדשאה, בדיקת גזרת המטרה והתאמת מינון ומועדי השקיה בהתאם לעונות השנה – בדיקה שגרתית למערכת טפטוף והמטרה כולל בקר (מחשב) ההשקיה כולל מערכת דישון ואביזרים שונים הנלווים לתפעול תקין של האבזור הטכני. הדברת רחבי עלים או הדברת מזיקים וכן, דישון כימי או אורגני נבצע רק בהתאם למאפיינים.

גיזום, קיטום, הנמכה או הגבהת נוף, דילול עצים וסבך נוף. הטיפול בצמחי הגן מצריך תודעה, הבנה וידע מקצועי לא רק במהלך בחירת הצמחים וקביעת מיקום השתילה, אלה ידע מקיף בהכרת הצומח על פי מפרט ומשנה סדורה לאורך עונות וחודשי השנה, חיסכון במים, תכיפות משטר הטיפולים כולל רגישות הצמחים למחלות עלים ושורש, שתילה בכפוף לתנאי אקלים, בחירת צמחים שמותאמים לכל הסגנון הכללי, עצים ללא שורשים אלימים שמזיקים לתשתיות הם רק חלק ממסכת הטיפול ושיקולים בתכנית שתילה מושכלת וסדורה המותאמת למבנה הבית ומרחב החצר בין הפרקטיקה לנוי.
 

מעוניינים בפרטים נוספים - הקליקו.

רוצים לראות את הגינה יפה גם אחרי שגמרו לבנות אותה ?

אדיגן: חיפה קריות, ת.ד. 1294 קרית ביאליק - טל: 050-646-4435