​​
הסכנות האורבות בגינה הביתית

בבקשה - אל תיכנסו לסטטיסטיקה

הקפידו על תכנון גינה מקדמת כללי נגישות ובטיחות

סביבה בטוחה בגינה ביתית


מה זה גינה בטיחותית ?

נושא בטיחות ונגישות הוא אינו נושא שקשור רק לגינה או לחצר פי כמה וכמה כאשר מדובר בילדים ופעוטות. בסביבה החיצונית מחוץ לגבולות הבית אין לכם שליטה אייך להתאים את המצב לצורך שלכם אבל, בגינה או חצר האחריות היא שלכם, מאות ילדים גם מבוגרים נפגעים מידי שנה בדרגות פגיעה מהקל עד הסוף המר ביותר, הטבע האנושי מתעורר לעתים רק אחר החוויה השלילית - אז הנה לכם כמה נקודות לתשומת לב.

החומרים שמונחים בגינה
חומרי בנייה חומרים דליקים רעלים זכוכיות וחפצים חדים יש להרחיק מדרכי גישה ומעבר ומכל השטח בחצר והגן, כאן יש פיתרון עם מחסן או ארונית שתימנע מפגע וגישה אקראית של ילדים בין שהם שלכם או של בני המשפחה והחברים שמבקרים אצלכם. סולם יש להניח באופן אנכי ולקשור מה שימנע טיפוס ונפילה, מערכת השקיה בכלל ומערכת השקיה עם מערכת דישון יש להצניע בארונית נעולה ובמיוחד את מיכל הדישון, נגיעה מיותרת במערכת הדישון עוללה להחדיר דשן נוזלי לצנרת המים בבית, נגיעה הלתי אחראית במחשב תשנה את הפונקציות של ההשקיה ויכולה לגרום להרס הצמחייה, הדשן הוא חומר רעיל במיוחד אות יש להרחיק מסביבת ילדים, מקרי הרעלה נפוצים בקרב ילדים.

מקורות מים וחשמל
חובה להקפיד על מרחב סטרילי בין בין מקורות מים פתוחים בהם גם ברכת נוי, ברכת נוי מטבעה צוברת ירוקת בתחתית מה שמקשה על עמידה אחרי החלקה ונפילה פנימה, ובנוסף, הסכנה גלומה גם בעקבות המתח החשמלי בתוך הברכה הן לתפעול אביזרי המערכת ותאורת הברכה, בהקשר זה יש להקפיד לא להותיר פעוטות שנייה אחת ללא תשומת לב בברכת השתכשכות ולא למלא את המתקן מעבר לגובה פני הפעוט כאשר הוא נשכב בתוך המתקן, בבתים בהם ישנה ברכת שחייה יש להבטיח כי ילדים לא יוכלו בשוב מצב ליפול פנימה או להכנס ללא בקרה אחראית. חשמל יש לבצע באמצעות חשמלאי מוסמך ומיומן לא מתפשרים על פחות כשמדובר בסכנת חיים לאנשים שחשובים לכם.

רוצים לרצף את הגינה. סוג הריצוף הוא אינו רק עניין של יופי ואיכות החומר, כאן נקפיד על אריחי ריצוף עם זיזים של בליטה עדינה שמאפשרים אחיזה טובה גם כאשר המשטח יבש אך גם כאשר משטח הריצוף רטוב עקב שטיפת ניקיון או גשמי חורף. כך גם לגבי המדרגות עם סף עיגון למניעת החלקה ומעקה אחיזה בטיחותי, בגינות מרפסת יש לתת את הדעת למצב בו הילד מטפס על כד / אדנית שמקובעים בסמיכות לקיר החיצוני.

התקנת קו מים בלחץ גבוה מאפשר לכם לנטרל ולכבות את האש ולא לראות אייך כל הבית התכולה והזכרונות הופכים לאפר, למחיר הפסטורלי של עצי חורש בסביבת הבית כמו בכרמל עלול להיות אקורד צורם במיוחד, שנים אנו חוזרים על המנטרה, כמה אלפי שקלים כעת יעזרו לכם בשעת מצוקה לחסוך פי אלף.

בצעו דילול לסבך צמחייה והרחיקו את מרחב המשקים של הילדים ממקורות שכאלו, סבך צמחייה הופך מטבעו לבית קינון דגירה מחסה והתרבות חולדות נחשים עקרבים ומזיקים שונים, צמחייה דוקרנית רעילה סרפדית ומשתלחת דוגמת ורדים קוצניים יש להרחיק מדרכי גישה ובהתאמם לצורך לבצע דילול או הגבהת נוף, די בקוץ קטן בודד בעין כדי לגרום נזק בלתי הפיך. בסביבת ילדים קטנים לא מומלץ לבצע חיפוי באמצעות טוף או אבן קטנה אחרת הנתנת לבליעה.

ברחבה בה אתם מתכוונים לקבע ולהתקין משחקי ילדים חפשו תו תקן על המוצר, מתקנים אלו רצוי לקבע על מרבד דשא מעובה או משטח גומי קשיח וגמיש כך שגם בנפילה ממתקן כזה או אחר הנחיתה על הקרקע לא תסב נזק ממשי.

ויש עוד כמה דברים שטוב וחשוב לדעת כמו התאמת נגישות לאוכלוסייה מוגבלת - בהצלחה.
 

כנסו לאתר בטרם שיכול יכול לספק לכם מידע מקצועי נוסף
 
טלפון: 050-646-4435   |   דוא"ל: ginun100@gmail.com  |  כתובת:  תא דואר. 1294, קריית ביאליק 2711102