החזקה ותחזוקה שוטפת לגינה

החזקה ותחזוקה שוטפת לגינה

החזקת גינה בקשר שנתי-טיפול חד פעמי

להחזיק את הגינה בידי גנן מקצועי
החזקה שוטפתהחזקה שוטפת
 arrow 
טיפול חד פעמיטיפול חד פעמי
 arrow 
תחזוקה ושדרוגתחזוקה ושדרוג

מסתפקים בהחזקה בסיסית על ידי גנן לא מקצועי בעבודה סבירה ומחיר מוזל זה בסדר גמור, אבל, כשרוצים החזקה בידי גנן מקצועי זו הכתובת.

אז מה ההבדל בין החזקת גינה בידי גנן מקצוען לבין גנן שאינו ? מה הפער בין המחירים ? האם בכל גינה צריך גנן מקצועי לתחזוקה ? בואו ננסה לעשות סדר בדברים, הנוסח מכוון לתוכן קריא שקוף וברור ללא מונחים מסובכים.

יש גינות שהטיפול בהם די פשוט, הצמחייה מועטה מאוד והשטחים המרוצפים אינם מצריכים משאבים מקצועיים מיוחדים, למעט ניקיון הגינה וגיזום ובזה מסתכם הטיפול, דיירי הבית יכולים לבצע את מטלת האחזקה באופן עצמאי או להזמין גנן חצרן שעוסק בשטיפה, בניקוי עלים ואולי טיפה גיזום, לגינה כזו אין באמת צורך להשקיע בגנן מקצועי.

הפער בין גנן מקצעוי לזה שאינו הוא פער עצום בכל קנה מידה ומשתקף היטב ברמת התוצאה, ופער זה תופס תאוצה פי אלף בפער שבין החזקת גינות פרטיות לאחזקת גינות במרחב ציבור ומוסדי. התפקיד של הגנן אינו מסתכם רק בטיול שוטף לגינה, אלה בזיהוי ומניעה, של פגעים טבעיים ומכאניים, הפגעים שבאים מן הטבע לדוגמה מחלות עלים, הצטברות מזיקים שונים ונזקי תשתית שונים, בחינה מתמדת ומעקב אחר תפעול תקין של האבזור הטכני בדומה לתאורת גן ומערכת ההשקיה.

טיפול בקרקע ובמערכת המים: קלטור תיחוח והצנעת יסודות הזנה במינון מדויק, השלמת קיצוב מים לצמחים שיתפתחו וגדלו, התאמת מחשב השקיה להשקיה על פי הרבעון העונתי, הצנעת דשן בשחרור מבוקר או באמצעות מדשנת אוטומטית, תיקון הבלאי באביזרי מערכת השקיה, תיקון פיצוץ צנרת טפטוף או המטרה, הדברת מחלות שורש ומזיקי קרקע על פי זיהוי מאפיינים, התראה למעסיק על פגעי תשתית כגון רטיבות ונזקים מתפתחים משורשים, טיפול בברכת נוי (אם יש כזו) החלפת נורות שרופות בתאורת גן ועוד..

טיפול מדשאה טבעית. ב-גן גינון מטפלים בנושא דשא טבעי (במלוא הצניעות) בצורה מושלמת, רואים דשא ירוק פורה ונעים למגע, יודעים כיצד לטפל בכל הבעיות הנפוצות לרבות, ישור מדשאה, מילוי מהמורות ושיפועי ניקוז, אוורור קרקע, דילול שורשי הדשא, פיזור חומרי דשן נגד מזיקי קרקע, טיוב הפרייה והשקיה ברדיוס ובמינון מוקפד, חיתוך שוליים וכיסוח בגובה נכון באמצעות סכינים נקיים ומושחזים, הדברת רחבי עלים בתוך המדשאה, הגברת לחץ מים והוספת קווי המטרה כפי שיש צורך.

טיפול בצמחים במסגרת אחזקה. קיטום פרחים, הקיטום נועד להסיר פריחה יבשה להפנות לצימוח אנרגיה לפתח פריחה מתחדשת, הסרת עלים כמלים וענפים סורים, טיפול שיחי ורדים כולל הדברת קימחון וחילדון, הנמכת נוף ולחלופין הגבהת נוף, דילול נפח עלווה, גיזום וחידוש צמחייה עצים ושיחים, שתילת פורחים עונתיים בקיץ ובחורף, הטמנת פקעות, הדברת מזיקים בפגעי עצים וצמחי הגן, טיפול הגמעה ואיבוק עצי פרי, פרישת רשתות נגד מזיקים ועוד..

ניקוי דרכי גישה ומעבר, איסוף עלים כמלים ופסולת טבעית בין צמחי הגן ( לא דוחפים את זה לפינה מוסתרת ) ניקוי מדשאה טבעית האמצעות מטאטא ממונע שמבריש את העלוה למיקון הנכון, טיפולים נוספים כפי שצריך באלמנטים השונים כגון, טיפול בנושא מצע שתילה בכדים ואדניות, החלפה או הוספה, דישון גיזום הדברה וטיפול בצמחייה שנמצאת בתוך מיכלים בטרסות ומסלעות.

ניקוי מגרשים גדולים סביב בתים פרטיים או בתים משותפים. ניקוי עשבייה מאסיבי עושים 2 פעמים בשנה, הטיפול הראשון נעשה אחרי שאנו יודעים שאין יותר גשם, עבודת חרמש והדברה לצרי עלים + רחבי עלים מנקה את השטח כמעט לחלוטים לשמך חצי שנה לפחות, הטיפול השני נעשה לרוב בסמיכות למועד ראש השנה, הטיפול הכי טוב שבעולם לא יוכל למנוע לחלוטין את העשבייה, אבל יוכל להפחית אותה ב-90 אחוזים ויותר כאשר הכיסוח של העשב משולב בהדברה.

התעייפו לקרוא תגיע לשורה התחתונה כמה זה עולה ?

החזקה על בסיס ביקור דו חדשי לגינה של 100 מ"ר 1200 ש"ח. עלות זו אינה כוללת (רק במידת הצורך) חומרים ואביזרי בלאי שצריך לתקן, לקוחות יכולים לבחור אם לרכוש את החומרים הדרושים באופן עצמאי או באמצעותי.

אופציה לביצוע שדרוג בתהליך מדורג: יש כאלו שמאוד היו רוצים לבצע מהפך בשדרוג הגינה אבל אינם עושים זאת עקב אילוצי תקציב. כאן ניתן לסכם ביצוע שדרוג כך שבכל פעם אנו נהיה ממוקדים בנקודה מסוימת, במבנה שירות כזה נכין תכנית מבט על ונגדיר את הדברים אותם יש לעשות בגינה בסדר הרצוי לפי רמת התקציב - כך משלבים גם תחזוקה וגם שדרוג במקביל. המושג תחזוקה נוגע לטיפול בתכנים הקימים, שימור הגינה במצבה באמצעות טיפוח, אך לעתים ההזנחה המשוועת מחיבת רענון התכנים, הוספה או הסרה של אלמנטים שונים כולל כריתה של עצים או שתילה נוספת, עיצוב חדש ורענון כללי שמשדרג את הגן - הליך שנתון להחלטת הלקוח.