​​הצעת מחיר להקמת גינה
TAKING THE DREAM TO THE TOP
הצעת מחיר להקמת גינה

בדרך להצעת מחיר להקמת גינה הצרכן הישראלי יכול לטרטר אלף גננים בכדי להגיע למחיר זול במיוחד, להגיע לתמחור עלויות מוזל זה בוודאי עניין לגיטימי בכל שירות מסחרי והשאלה היא, למה לא להגדיר את מסגרת התקציב מראש, להסביר לגנן או לגננים שהזמנתם מה אתם צריכים והיכן גבול התקציב העומד לרשותכם למימוש הפרויקט, תוכלו לקבל הצעות מחיר מגנן אחד או כמה גננים ולקבוע מה ההצעה שעונה טוב יותר לציפייה שלכם.

 
 
 
האמת בהשוואת המחירים

האמת בהשוואת המחירים

המבין יבין: מבחינת לקוח השורה האחרונה בהגשת הצעה כלומר, המחיר מסכם את נושא הבחירה מי יבצע את העבודה אבל,,, זו השוואה מדומה  מכיוון שכל הצעה מכילה ניואנסים שונים באיכות כמות וטיב החומרים, כל גנן מביא איתו יצירה וניסיון שונה לחלוטין וזה אינו משוקלל כלל בהשוואה ואין ללקוחות כלים מקצועיים לבחון זאת.

למה להגדיר מראש תקציב ?

למה להגדיר מראש תקציב ?

כאשר מתכנן גינות מודע למגבלות התקציב מפרט התכנון מותאם לסייגים בתכנון הגן תוך מתן תעדוף לאזורים המשמשים לייצוג מרכזי לעומת אזורי משנה שהם בחשיבות מופחתת. התכנון לא חורג וגולש מעבר לסף עלויות שקבעתם ואין צורך לבסס ולהתאים את מתווה התכנון שוב ושוב רק בגלל שהתכנון גדול עלכם ברמה התקציבית.

 

השוואה בין איכות החומרים

השוואה בין איכות החומרים

לחומרים שנכנסים לגינה יש משמעות רבה לא רק בהיבט של יופי אלה במישור העמידות והתקינה, גם כאן הלקוח הסביר לא יוכל לעמוד על משמעות הדברים בהיבט המקצועי. ככלל, אני מקפיד בחומרים האיכותיים ביותר לאבזור טכני ותשתיות עם תו תקן, רכיבים ומרכיבים עמידים לתנאי חוץ ששומרים על תפעול ומראה נקי ומתמשך לשנים אין ספור.

השוואה בין איכות המבצע

השוואה בין איכות המבצע

כדאי לשים לב: תמצאו ברשת פלטפורמות שיווקיות שמציעות לכם לקבל פניות מכמה גננים בו זמנית בכדי שתוכלו לבצע השוואת תמחור עלויות בין הגננים שיגישו הצעה אבל,,, אין לפלטפורמה כלשהי אינדקציה באשר לרמה המקצועית של נותן השירות, אין אחריות, אין פיקוח ואין פיצוי כלשהו במקרה של נזק על תועלת.

 

Garden building prices and costs

THE PLACE YOU LIVE IN

מטבע הדברים גינה יכולה להכיל מאות פרטים וזה אינו ריאלי שכל גומייה או בורג יכנסו למפרט. באתר גן גינון יש סעיף כללי המתאר את עלויות החומרים במקשה אחת עם תיאור חומרים ורכיבים כולל דגם והיקף האחריות במוצר טכני כולל כמות איכות וטיב המוצר ללא הדגשת כל פריט במחיר נפרד. המפרט מציין מועד לסיום העבודה אך זה יכול להשתנות ולהתאחר עקב שינויים ותוספות שמציע מזמין העבודה תוך כדי התהליך.

הצעת המחיר: כמה עולה להקים גינה ?

הצעת המחיר: כמה עולה להקים גינה

תיאור ומידע כללי !

נתאר בפרטים גם את אופן העבודה, ציון התהליכים נועד להנגיש אותך למידע מקצועי בשקיפות אודות תקינות רמת הביצוע שלב אחר שלב, אם במתווה התכנוני יש פרק בתחום השתילה הלקוחות מוזמנים להצטרף למשתלה בכדי לראות את הצמחים שבחרנו עבורם לפני הובלתם לשטח. השירות של אדיגן מציע אחריות מקיפה בכל תחומי העבודה שבוצעו בתוך הגינה לרבות ביקורת קליטה והתפתחות מרכיבי הצומח. תשלום עבור חומרים יעשה בהגעתם ופריקתם במתחם העבודה. 50 אחוז משכר העבודה נותר בידי הלקוח עד סיום השלמת ההליך כפי שהוגדר והוסכם בכתב במעמד הגשת התכנית במקצה שיפורים. לעתים בשלב מתקדם תוך הקמת גינה הלקוח מעוניין לבצע שינויים ותוספות בתכנית שלא נלקחו בחשבון מראש. כשמדובר בשינויים מינוריים שלא הופכים את כל התכנון ניתן לתקן את מפרט התכנון בכתב במקום.

בין חזון ריאלי ליכולת כלכלית: מתוך ניסיון מצטבר לאורך שנות העשייה למדנו שיש לקוחות שמפליגים מעבר לאופק הציפייה. אנו עוברים בכל נקודה בחצר, רואים שומעים ובעיקר מבינים לאן נושבת הרוח, מצלמים מתאר שטח מודדים ונפרדים כדי לגבש תכנית סדורה ומפורטת שתוגש בהצעת מחיר. לאחר גיבוש התכנית כאשר הנתונים נמצאים בידנו הגיע זמן למפגש נוסף בו נתאר את הפרשנות שאנו מעניקים לדרישת הלקוחות. מלבד העלויות אנו מתארים, סוג טיב איכות וכמות החומרים אשר נדרשים לנו למימוש הפרויקט על פי מתווה התכנון לרבות מעוד סיום ותכולת אחריות. במפגש בו אנו מציגים את התכנית מתברר כי התכנית מעולה גם לדעת הלקוחות, אך לא סברו או כיוונו להשקעה כספית כמתואר בסעיף ההוצאות לבניית הגינה על מכלול תכנייה. כלומר, לאחר הטרחה שבהכנת התכנית בבירור עלויות חומרים וזמן נסיעה מתברר שרמת הסף במסגרת התקציב המוצע על ידי הלקוח אינה מציאותית ביחס לדרישותיו. לעתים הסאגה הזאת תמשיך עם ביקורים נוספים ושכתוב מספר תכניות שוב ושוב. יש בעלי מקצוע שירדפו אחרי המצב הזה עד התאמת התקציב לשביעות רצון הלקוחות. בגן גינון לא מרגישים צורך לבזבז זמן ומשאבים לשווא - לא שלנו ולא של מזמין העבודה.

שנייה אחת לפני.. אנחנו גם רוצים לדעת שרמת ההשקעה שלנו בין שתהיה מרובה או מעוטה תפיק עבורנו את התוצאה מבחינת ביצוע יישום העבודה. ובמילים אחרות, כל השקעה גדולה וקטנה חסרת ערך מקצועי נגד ביצוע פרוביזורי לכן, בשלב הראשון נסנן את אלו שאינם מתאימים לדעתנו ונתמקד בגנן אחד או יותר שנראה לנו ראוי לביצוע הפרויקט. תפשת מרובה לא תפשת: אם הגעתם להחלטה להזמין לפגישה מספר גננים אתם חייבים להציג בפני כל אחד מהם תכנית ומסגרת תקציב זהה. בשלב הבא כאשר התכניות יוצגו בפנכם תוכלו להחליט סופית מה עונה יותר על מידת הציפייה. תגלו כי כל גנן מביא עמו תכנית שונה שמבטאת את סך יכולותיו. בהיגיון פשוט כאשר מול המתכנן סף תקציבי הוא יודע טוב יותר כיצד לחלק ולתעדף את המשאבים החומריים בין רצועות מרכזיות לשוליות, לדוגמה: בחזית ובצידו האחורי של הגן נשקיע בחומרים רבים או איכותיים יותר מול רצועות משנה בשוליי הצדדיים של הבית שהם חשובים לא פחות אך אינם מהווים או תורמים בחשיבותם לנופך הדומיננטי במראה החזותי של הגינה - שיהיה בהצלחה.

אתם מוזמנים לגלות עניין