אחרי שסיימתם לחפור את הרשת אתם מזמינים גנן או מספר גננים בכדי להתרשם ולגבש החלטה. כישלון או הצלחה הוא תמיד עניין של בחירה - זו הבחירה שלכם.

מבוא:

​גינה היא לא מוצר מדף

לכל גינה יש מחיר עלות, לעתים זול ולעתים יקר כך שהבחירה בסך הכל די פשוטה. אתם הלקוחות צריכים להגדיר את מסגרת התקציב מראש. תכונה זו מאפשרת למי שאמור לבצע את התכנון, לתכנן באופן בו התכנית כולה לרבות העבודה והחומרים לא יחרגו מקביעת הרף שנקבע על ידכם.

אחריות הלקוח אינה מתפוגגת בשום שלב בתהליך ההתקשרות או בתהליך בו הביצוע נכנס לתחילת דרכו. אחד הדברים הבולטים שמובילים למפח נפש טמון בעובדה כי לקוחות יסתפקו בהעברת נתונים לגנן אך לא יעסקו בשאלה עם הדברים אכן מובנים וברורים. תרגום ופרשנות של לקוח יכולה להתפרש אצל הגנן או מתכנן גינות בדרכים שונות ומשונות. ומכאן שחובתו של מקבל העבודה להתרשם שאכן פרשנות הצורך תואמת למינוף הביצוע. נזכור תמיד - מקסימום של אחד הוא מינימום של אחר.

מכיוון שרוב הלקוחות אינם בקיאים ברזי המקצוע, התרשמות הבסיס נובעת מ-2 מישורים, ראשון הוא תמחור ואילו השני נמצא ביחסי האנוש. גם כאן יש לנהוג במשנה זהירות, אדיבות סבלנות אורך רוח סימפטיה וגישה חמה ולבבית אינם מעידים על יכולותיו המקצועיות של כל בעל מקצוע בכל תחום ונכון הדבר גם לכימיה הנוצרת בין דורש העבודה (הלקוח) לבין המבצע (הגנן). יסודות אלו של כימיה ויחסי אנוש טובים חשובים בכל מבנה התקשרות אנושית אך אין בהם בכדי להצביע על כשרונו נסיונו וסגולותיו של איש המקצוע.

תמצאו ברשת עשרות אתרים שיציעו לכם השוואת מחירים בין גננים, אבל לא תמצאו שום אתר שעוסק בהשוואת איכויות מקצועיות בין בעלי מקצוע. אתם מוצאים לעתים פערי מחיר עצומים בין הצעת מחיר אחת לשנייה וללא הבנת המשמעות הדבר מצטייר כחזירות בלבד אך לא כך הם פני הדברים.

מניעת פער בין מחויבות לתוצאה...
סיפורים אלו -של לא הבנתי, חשבתי, (במקרים גרועים יותר) עשיית עבודה חלקית אי עמידה בלוחות זמנים והעלמות עם הכסף - ניתן לפתור בקלות. מסכמים ש80% משכר העבודה ישולם בסיום העבודה. כך אתם רואים בזמן אמת מה חורג ומה עונה לציפיות. כמובן, בהינתן אישור להכנת הצעה תכיל הצעה זו פירוט מקיף לא רק של התכנים אלה גם אודות הליך הישום, מועדי תחילה וסיום לרבות תכולת אחריות.

תמחור עלויות מחירים למימוש פרויקט: הנורמה המקובלת בהגשת הצעת מחיר כוללת עלויות בחו"ל מבוססת על עיקרון פשוט. הלקוחות מזהים את בעל המקצוע שיתאים להם לביצוע המשימה, ומגדירים מסגרת תקציב בה יש לכלול את כל פרטי התכנית. ובמילים אחרות, קובעים מראש את רף העלויות ומבקשים תכנית בכפוף לסף תקציב שהוגדר על ידי הלקוח. במתכונת זו מגיש ההצעה אינו עוסק בתמחור עלויות על פי שיקול דעתו אלה פועל להכנת תכנית בתוך מסגרת שנקבעה מראש. הניסיונות השונים של חברות שיווק באינטרנט להציג מצג כאילו יש מחירון קבוע בשקר יסודו.

ב-גן גינון פועלים לגיבוש הצעה במתכונת המתוארת לעיל. תכנית שלא בתוך מסגרת תקציב היא תכנית עבודה לשווא הכוללת זמן וטרחה לריק. לעתים השאיפות של הלקוח מצפינות למאדים ללא יכולת מימוש בפועל. הצעת מחיר של 100.000 ש"ח לשטח של 100 מטר היא לא מילת גנאי, נכון לומר שלכל גינה התמחור שונה מבחינת היקף שטח ומשך עבודה לצד איכות כמות התכנים ועוד...
 


הצעת מחיר: כמה זה עולה ?


שיקול דעת: אחריות טכניקה ומיומנות שעברה מזמן את משוכת המבחן.

יש דברים שרציתי לומר...

תנו טיפה מקום להגשים את החלום:  את היופי שבטבע וההנאה הגלומה בו כל אחד מתרגם דרך משקפת חייו, הדברים שלומדים רואים ועושים כי זה פשוט אנחנו. אז.... אם אתם מוכנים להשקיע בחלום שלכם זו הכתובת לקבלת שירות שמציע מענה היקפי להרכבת התצרף.

המלצה אוטנטית של בעל הגינה בתמונה העליונה - הקליקו לקריאה
Garden landscaping services
גן גינון שירותי גינון ופיתוח נוף בקריות: ת.ד 1294 קרית ביאליק (חיפה). טל נייד / וואטסאפ - 4435 - 646 - 050 , תכנון הקמה ועיצוב גינות  דו'אל: tmrdql@gmail.com