טיפול יסודי לגינה אחרי החורף

GARDEN SERVICE
אביב קיץ 2020 / צילום אדיגן
 
ROFESSIONAL GARDENER FOR YOUR GARDEN
אביב קיץ 2020

ב- Gan-Ginun האביב מסמל זמן להתחשדות שכולל ניקוי ורענון הגינה מפגעי החורף, הגינה מתעוררת לחיים ולפנינו כמה מטלות בכדי להכין את הגן למסע הקייצי שמתקרב.

מה נעשה בגינה אחרי החורף ?

 בדיקה למערכת השקיה..

בדיקה למערכת השקיה.

אחרי חורף החיים בגינה מגלים ניצנים של התעוררות עם צמיחה מלבלבת ופריחה שתופסת את מקומה על צמחי הגן, זה הזמן לבדוק תקינות מחשב ההשקיה ולהתאים נתוני השקיה לאקלים אביבי, לעבור על כל צנרת טפטוף ולוודא שה-קו פתוח ולא עפו טפטפות, ולהשלים בתיקון פיצוצים ונזילות במידת הצורך.

פעולה זו יש לבצע בגינת קרקע וגם בגינות במרפסת ולאחר הסיום לפתוח ולודא סופית שמערכת ההשקיה תקינה. בנוסף, נוודא כי הממטירים במדשאות מכוונים ברדיוס רצוי עם מינימום זליגת מים מיותרת מגבולות מדשאה, מינון השקיה בחודשי אביב מופחת אך בקיץ לא נשכח להוסיף בכדי למנוע התייבשות.

טיפול שוטף לגינה

להכניס את הנוף לפרופורציה

 גיזומים ודילול נוף..

גיזומים ודילול נוף.

אווירה אביבית בגינה. הענפים שכמלו, שלוחות עלווה שחורגים ממקומם, צמיחה של ענפי חזירים ופריחה כמלה, סבך מעובה של עצים ושיחים כגון גדר חיה יש לגזום כדי לאפשר התחדשות נוף ומבנה צמיחה תקין שהתערער בחדשי החורף, הזדמנות טובה להנמיך נוף או להגביה בהתאם לסוג הצמחים שיש לכם בגן.

גיזום טוב, יאפשר חדירת קרני שמש למרכז שיח ועץ  למראה ירוק ורענן גם בליבת הצימוח, הגיזום ימנע ממזיקים שונים לתפוס מחסה בתוך הסבך ולהציף את הגינה במחלות עלים ומזיקים שונים שמוצאים בסבך מקום מסתור קינון דגירה ורבייה, ויאפשר פריחה יפה וחזקה גם בחלקיו הפנימיים של הצמח.

עיצוב נוף אביבי

לנקות גינה מעשבים שוטים

 ניכוש עשבים הדברת מזיקים

ניכוש עשבים הדברת מזיקים

איכות ניקוי וטיפול בעשבי בר אחרי חורף קובע כיצד העשבייה תופיע במהלך הקיץ. ניכוש נכון מהשורש או הדברה סיסטמטית לצרי עלים ורחבי עלים תמנע או תפחית למינימום הצצת עשבייה בכל הקיץ. טיפול יסודי נעשה אך ורק אחרי המלקוש כשאנחנו יודעים שאין יותר גשם, למשקיעים נציע לפזר אחרי הטיפול מונעי נביטה לפיזור בחלקי קרקע חשופים.

המזיקים חוזרים לגן בגדול. יש להם עלים רעננים והם מכרסמים את העלים ושורשים ופוגעים קשות בצמחי הגינה. להסרת מפגעים אלו שיטות וחומרים שונים אותם אנו מדבירים במרסס לחץ ממונע שחודר לכל פינה גם ברצף של צמחייה צפופה וגדושה.

ניקוי גינות מעשבייה

מינראלים ויסודות הזנה

 דישון במדשנת או בגרגרים..

דישון במדשנת או בגרגרים.

זוכרים שעל שקית הדשן יש הוראות לפיזור? ובכן, זהו מידע כללי אבל את כמות הפיזור קובעים גם לפי סוג הקרקע / אדמה. חודש אביב דורש מנת דישון נאה שלא תפזרו סתם על פני הקרקע אלה תצניעו בתוך האדמה או מצע השתילה באדניות. פעולה זו נבצע לאחר שניקינו את הגינה.

קומפוסט אנחנו מפזרים חודש לפני סיום החורף וזה מומלץ הרבה יותר מאשר סוף קיץ או תחילת החורף, אם שחכתם לפזר אפשר תמיד להוסיף הומוס באביב. בקיץ פיזור קומפוסט יעשה במקרה של הכנת קרקע בהקמת גינה חדשה או שדרוג לגינה, לבעלי המדשנות יש לכייל את המערכת, לזרוק עודפים ולמלא חדש.

טיוב דישון הפרית קרקע

תחזוקת גינה במרפסת

 רענון מצע ודישון בכדים..

רענון מצע ודישון בכדים.

תבדקו שפתחי ניקוזים אינם סתומים, רעננו את המצע ודללו שורשים, פזרו דשן בשחרור איטי.

מצע פרלייט קוקוס הומוס

גינה פרחונית

 הוספת מיני פורחים..

הוספת מיני פורחים.

תבחרו את הצבעים שאתם אוהבים ורפדו שטח בכניסה לבית, בכדים ובערוגות לפי טעמכם.

מוסיפים צבעים לגינה

טיפול ראשוני במדשאה

 טיפול יסודי למדשאה..

טיפול יסודי למדשאה.

במדשאה ותיקה נבצע דילול שורשים, מילוי כנון מצע או אדמה ליישור, ודישון אחרי הכיסוח.

כשיש לכם מדשאה טבעית

שיפוץ שדרוג שיקום

 החלפה וחידוש אלמנטים..

החלפה וחידוש אלמנטים.

נעשה סריקה ונסלק מה שלא צריכים, ובדברים המיושנים נעשה את כל מה שצריך.

מחדשים מתקנים או מחליפים

SPRING IN YOUR GARDEN
טיפול יסודי אחרי עונת החורף
 

בטיפול ראשוני אחרי החורף אנחנו נוגעים כמעט בכל פריט מבין הצומח והדומם, טיפול זה יכול להמשך מספר ימים ובמסגרתו אנו נטפל בכל הנושאים הקשורים לטיוב וניקוי הקרקע, דישון הדברה גיזומים ובדיקת תקינות של האבזור הטכני לברכת נוי, תאורת גן, מדשנת אוטומטית ומחשב השקיה, נטפל בעציצים ובכדים, נוסיף שתילה ונסיר מיותרת, נבצע ניקוי עמוק למדרכות ורחבות מרוצפות ונציע בסוף המלצות להמשך באמצעותנו או שתעשו זאת באופן עצמאי.