THE MAGIC IN YOUR GARDEN


פרט אחרון חשוב כמו הראשון 
וזה מתחיל בגינת כניסה

כל גינה היא עניין של אתגר חדש. כאן אתם זוכים למלוא תשומת הלב גם בקטן שבפרטים מהתכנון עד הגימור.

עיצוב גינה פרטית


רעיונות לדוגמה

 

עיצוב גינות בקליפת אגוז

כל הסיפור מכוון ללא ספק לישורת האחרונה בתהליך - התוצאה. מה אנו רואים מעל פני השטח בחצר,  וכיצד הדברים הנשקפים חזותית מתמזגים בתמונה מלאה. האם הסגנון של הבית מכתיב לנו את נוסחת העיצוב או שמא נוכל לייצר ניגודיות ?! גינה מעוצבת היא אינה מוצר מדף ומכאן שבכל פעם מחדש יש לעבד את הנתונים בהתאם לתוואי טופוגרפיה, תנאי אקלים, סגנון עיצוב הבית עצמו תוך התייחסות לטקסטורה סביבתית כגון קירות חיצוניים קומות עליונות גוון החומה ההיקפית וכו.
 

עיצוב גינה בכניסה לבית:
מפגש ראשון של בני משפחה אורחים מבקרים הבאים ויוצאים מתחיל תמיד בשער כניסה, זה המקום להשקיע טיפה מחשבה ופתיחות רעיונית שתעניק למבואה עומק יצירתי {מרובה לא תפסת ומועט פספסת} האיזון בין תוכן מהותי ערכי בין דומם וצומח הוא אינו עניין של מזל או בחירה אקראית של תכנים. בתכנון גינה שכזו מקטע הגינה בחזית הוא נדבך בשטח נוסף במעטפת הבית ומכאן שעיצוב הכניסה הוא חלק במנה עיצוב כולל ומשתרג בין שאר חלקי החצר. לעתים רצועת הגינה בחזית היא בעצם סך השטח בגן ללא המשכיות לשול הבית או צידו האחורי, במקרה זה התכנון כפי שתוכלו לקרוא שונה בתכלית


עיצוב גינה בכניסה לבית


עיצוב גינה קטנה:
המושג "גינה קטנה" מתייחס לגינות בהם שטחי הגינון מכילים עד 50 מ"ר רבועים במקטע אחד שלם ולעתים במספר מקטעים מחולקים ללא סימטריה בהכרח. בגינה קטנה שם המשחק הוא יצירת עומק המעניק תחושה ממשית של גן מרווח במרחב וחלל גדול מסך מידותיו הטבעיות. בניגוד לבתים בהם יש מקום לגינות גדולות כאן התכנון נוגע במיקרו פרטים החל מבחירת חומרים ומרכיבים מכאן - דרך קביעת מיקומם ושילובם בינם לבין עצמם וסביבתם משם.לגינה קטנה הממוקמת במבנה קרקע צר וארוך יש לנתב מסה בנתיב אחד מרכזי מול נתיב משני במדרג נמוך יותר למניעת סיאוב ומחנק, כאן סוגיית השתילה נבחנת ברמת התוצאה הסופית. לדוגמה: השתלחות של מיני הצמחים למרחב המעבר או כיסוי והפרעה לדרכי גישה לרחבת הישיבה למדרכה או צמיחה שזולגת לחלונות הבית..

עיצוב גינה בדירת גן:
אם אתם שוקלים להקים גינה בדירת גן כדאי למצוא פתרונות הצללת מיסוך למעטה פרטיות מ-בנייני מגורים גבוהים בסמיכות או מהדיירים המתגוררים בקומות עליונות. בנוסף, ניקוז גשמים מהגג ומים ממרפסות שאר הבתים מתנקזים בחורף או במקרה של פיצוץ צנרת המים ישר לתוך הגינה. הכנת תשתית תיקח בחשבון נתון זה למניעת הצפת הגן מה שעלול לגרום לנזקי תשתית וריקבון שורשים.

בדירות גן מצאנו לא פעם שוחות ביוב של כלל דיירי הבניין, בתכנון מוקדם של דירת גן ניקח בחשבון שגם כאשר יש סתימה בשוחת הביוב הטיפול בה לא יסב נזק לגינה. קבלו דוגמה נוספת: אם משפחה פלונית שוטפת את הבית בחומר כימי חזק כגון כלור או חומצה לליטוש והברקת רצפות, החומר בשטיפת הבית מנוקז ישירות דרך המרזב לגינה שלכם, אם החלטתם על חיפוי וריצוף מלא יש לנתב את מוקדי הנקז.


עיצב גינות במרפסת:

אנו יוצרים מובחנות חדה וברורה בין עיצוב גינת מרפסת בבית משותף רב קומתי לעומת גינה במרפסת בבית קרקע. בניית גינה על מצע קשיח (גינה צפה) כגון, ריצוף ובטון יצריך הכנה מוקדמת שתמנע נזקים לתשתית כגון אריחי מרצפות וקירות בהיקף. כאן, יש להקפיד על כללי בטיחות מבחינת המשקל הכולל לתכנים המרכיבים את הגינה. בסביבת ילדים וטף (ב- מיוחד בגינות בגובה) נמנע אופציה של טיפוס ונפילה. בחירת אלמנטים לשתילה בגינות מרפסת בבית המשותף יעשה בכפוף לתנאי האקלים כגון: משטר הרוחות, מליחות, שעות אור שמש וצל מלא או חלקי. אם העלים בצמחים יזלגו בלי סוף הדבר עלול לסתום את מרזבי הניקוז, דבר כשלעצמו מכביד בתהליך הבלתי נלאה של רמת התחזוקה ושמירה על הניקיון.

בסגנון אותנטי אישי או במגמות אדריכלות נוף ?

בחירת מוטיב לקו העיצוב

עיצוב דרמטי - פורמלי סולידי או בעיצוב טבעי ? תנו לתצרף לחבר עבורכם את כל חלקי התמונה שתחבור מעולה למסגרת הרעיונית שאתם אוהבים.

 

סגנונות נפוצים בגינון:

  • עיצוב גינה ים תיכונית למחוברים לז''אנר המתאים ביותר לאקלים הישראלי. בוסתן פרי עשבי תיבול וצמחי תבלין השוטפים את הגינה בניחוחות משכרים. ב-גן גינון רוקמים תמונה מושלמת החל מבחירת צמחי ארץ ישראל, שימוש באבן מנוסרת טבעית לדריכה, סלעים קטנים פלגי זרימת מים דשא טבעי כדים שבשבת פעמון רוח ובית קינון לציפורים - עיצוב קלאסי בנגיעה מודרנית. 
 
  • עיצוב גינה טרופית המדמה (יער משווני לח) את יערות הגשם. עיצוב זהה למקור ומכיל 7 דרגי שתילה ליצירת חפיפה והשתרגות. שתילת מינים שונים של עצי דקלים וצמחים טרופים המתפתחים היטב באקלים חמים ולח. בגינה כזו ניתן לשלב בוסתן פרי טרופי על פי טעמכם. אווירה אצילית אקזוטית עם ברכת נוי תאורה ואלמנטים משלימים בעיצוב ובבנייה.
 
  • עיצוב גינה מודרנית. נקי אסתטי ותחזוקה השואפת למינימום. חיפוי קירות-של החומה סביב הבית, מחסן גינה קירות חיצוניים של הבית ומדרגות-באבני בריקים שיש ואריחי קרמיקה או שליכט צבעוני וצביעה. ריצוף רחבות כניסה וחצר אחורית כולל פס קישוט, הטבעת תאורה בתוך קירות מדרכות כדים וחפצי נוי. ברכת מים ואיי שתילה במקטעים שעוצבו בתוך משטח מרוצף. התקנה ובניית אלמנטים לכל תכלית ומטרה. עבודות שונות באבן, פרגולה ורחבת עץ דק, גידור היקפי ועוד...

גן ורדים / גינות הנצחה:

אדיגן מבצע פרויקטים גדולים וקטנים בהתאמה לכל מתווה ורותם את אפיקי הניסיון בכדי לייצר תוצאה שעומדת במבחן הזמן. צוות העבודה הנספח לעבודותיי עובד תחת ביקורת ופיקוח מלא בזמן אמת בהיותי נוכח בשטח העבודה מראשית התהליך עד שלב הגימור. 


  • בניית גינות נוי מרהיבות בדירות פנטהאוז
  • מגמות וטרנדים חדשניים בעיצוב גינה ביתית

אם אתם מוזמנים לממש את החזון ולהפיק את המיטב והמירב בנוחות נוכחות והחזקה בסיסית. זו הפלטפורמה למענה יצירתי וייחודי.


עיצוב - מחלום למציאות

בכל שאלה - הדרכה  ומידע כללי

Garden landscaping services
גן גינון שירותי גינון ופיתוח נוף בקריות: ת.ד 1294 קרית ביאליק (חיפה). טל נייד / וואטסאפ - 4435 - 646 - 050 , תכנון הקמה ועיצוב גינות  דו'אל: tmrdql@gmail.com