גן גינון: תכנון גינות - הקמה עיצוב ובניית גינות בקריות - קלאסי מודרני
 

גינה בסגנון ים תיכוני

חוזרים לשורשי הנוף הישראלי
אל אותה גינה מזיכרונות ילדות.

הסגנון הישראלי הלך והתפתח מעצמו ואינו זרם מוכר בתחום אדריכלות נוף. הדור הצעיר כבר אינו זוכר, עתודות הקרקע בבתים פרטיים הצטמצמו, ולאט לאט הגינה המסורתית מתמוססת ונעלמת.

GAN-GINUN

גינה ים תיכונית מסמלת את הגעגעוגים לאנשים למקומות וזמנים בהם התרגשנו והחסרנו פעימה מכל מבט ומכל מגע..

פעם קראנו לגינה חצר. המקום שיכלנו להקשיב לרשרוש העלים וציוץ הציפורים, להתבונן על מעוף פרפרים ולראות ריקוד עלים ברוח, קטפנו מפרי העץ והגפן, ראינו את גלי הפריחה וחילופי העונות והתמסרנו לניחוח של אהבה-הדברים היו טבעיים יצאו ונכנסו מהלב.

משחק צבעים

כדים מסתתרים בין הצמחים 

אלמנטים להעשרה

מקור זרימת מים

חזות כניסה לבית

תאורה וצמחים בכניסה

ים תיכוני במרפסת

פרגולה בהצללה טבעית

אווירה במעטפת קסומהגינה ים תיכונית היא לא בית מרקחת, אלה זה המקום בו העלים כמלים נושרים ומתמזגים עם האדמה בטבעיות, גינה רוויה שטופה בכתמי צבע וסוגי פריחה מחזוריים, ספסל ישיבה, סוכת צל עם מטפסים ופינת ישיבה על ערסל או ריחופית עמוק בתוך הגינה. המקום שבכל זווית בה תביטו תמצאו קסם ועניין, המקום בו הילדים או הנכדים ילמדו להכיר מחדש את האהבת האדמה הטבע החי והצומח. במתכונת זו לפלסטיקים ולדשא הסינטטי אין מקום, אז אם החוויה הייחודית הזאת עדיין מדברת אלכם ברוח ובנפש צרו קשר למומחה אמיתי בתחום.
 

מרגישים שיש כאן חייםנתחיל בסוף: גינה קלאסית בסגנון ים תיכוני תצריך משאבים לתחזוקת טיפול לפחות פעמיים בשנה, האופי של הצמחייה בגינה שכזו מבוסס עיקרון של צמיחה טבעית, צמחייה מגוונת חזקה חסכונית בצריכת מים ושזורה במרקם עלים פריחה גוונים ניחוח מדרגים וטעמים. לגינה נתאים עצים מעצי הארץ, עץ הזית משתלב היטב, 7 המינים, עצי פרי עץ ופרי הדר, עשבי תבלין, מיני פקעות, צמחייה משתרעת, דגניים מחטניים ועוד. אבני דריכה וכדים בגוון טרקוטה, אלמנט מים, סלסלי פריחה, ומיני אביזרים משלימים כגון שבשבת רוח פעמוני רוח ופנסי קסם.