​​

תשובה לשאלה שלך

גינה כריזמטית בסטייל אחיד
תשובה לשאלה בסיפור בין "בסגנון" ובין אותנטי ?!!!

גינה כריזמטית בסטייל אחיד..

אדריכלות נוף או אדריכלות בלוף ?

אדריכלות נוף או בלוף ?


אם אתם יודעים להתבונן ולא רק לראות תגלו מיד שגינות מעטות בלבד זוכות באמת לעיצוב אותנטי ואילו הרוב מעוצבות בכפוף למושג בסגנון. נכנסים לגינה ומיד מבחינים {לעתים אפשר להבחין גם מחוץ לגינה} שיש כאן חוסר סימביוזה ונתק מוחלט ברצף הזרימה, אנו מגלים חוסר עמוק בקשר שבין סוגי הצמחים, שתילה שאינה במיקום הנכון עם השתרגות מעוותת ובלתי מאוזנת שחורגת מכל פרופורציה, לעין בלתי מקצועית מכיוון שבתהליך הנטיעה הצמחייה בשנה ראשונה עדיין בשלבי התבססות.

השאלה שהופנתה אליי על ידי משפחת וסרמן הייתה שאלה פשוטה. ביקשנו גינה בטהרת הסגנון הישראלי המוכר וזכינו לחצי ג'ונגל טרופי, את התופעה הזו במהופך גילינו גם בגינה של קרובת משפחה ואם כך השאלה היא למה בכלל להצמיד הגדרה לסגנון ?. אני השבתי כך, קו סגנון וזהות מוגדרת מהווה בסיס למחלוקת בין גדולי אדריכלי הנוף, מתן פרשנות הולמת ל-קו העיצוב נובע מתובנות ניסיון ונקודת השקפה אותה מבין כל אחד בדרכו שלו, כללי המסגרת נפרצו לפני עשרות שנים והותאמו למציאות הקיימת ברוח הזמן והמקום כפי שניתן לראות בגינות פרטיות מוסדיות וציבוריות במרחב ערי הארץ.

אם הלקוחות לא הדגישו רצונם בפני מעצבי גינות גננים או אדריכלי נוף להקפיד ולשמור על טהרת סגנון אחיד אז אין מניע לבצע עירוב המפיק תוצר שמורכב מצמחים בעלי אופי ומרקם אקלימי שונה, ובתנאי שאלו משובצים במדרג במרקם ביחס בהרכב ובמינון הנכון, מבחינת העיצוב במבט על ניתן לייצר חופת נוף משתרגת שמכילה עושר מגוון בסוגי פריחה וגוונים במחזוריות סדורה.

מה באשר לתנאי אקלים ?. ארץ ישראל מאופיינת בכמה זרמים אקלימים נגב מדברי, אזור מרכז ומישור חוף, הצפון במעלה ההר ואזור הבקעה, למעשה אגן הים התיכון מושפע גם מאקלים סוב טרופי. בעשורים האחרונים אנו עדים לעושר במגוון סוגי עצים שיחים וצמחים שונים שעברו אקלום מוצלח. כמובן שבכל תכנית שתילה בגינה ביתית ובכלל יש להתאים את אופי הצימוח למצב נתון בכדי לטייב את התוצאה בהשתרשות / פריחה / הפצת ניחוח / פרי אכיל וכיוצא באלו ומכאן שמבחינה טכנית ניתן לטעת זנים של צמחים שבאו במקור מאזור אקלים שונה לחלוטין.

עיצוב אותנטי טהור ב-100%
הדפוסים המוכרים מעולם אדריכלות הנוף הם קווי יסוד מנחים, מאז הוגדרו והוכרו סגנונות אלו השתנו הדפוסים בחיי האדם וסביבתו, הגינה בחייו של הפרט לובשת ופושטת הגדרות שזורמות אל העדר המבצע וממנו אל הגינה של הפרט, הקדמה מזרימה אילינו טרנדים מגמות רעיונות וחומרים חדשים ומחודשים שמתחלפים ונוספים חדשות לבקרים. גינה ברוח אותנטית היא מוצר שמתמוסס ממחוזות הזמן אך מקומו חקוק ושמור גם לדורות הבאים.

עיצוב גינה אוטנטית תעמיד אתגר רציני בפני כל מעצב שצריך לשחזר תקופת חיים קודמת לתוך תקופה מודרנית, אנחנו ב-גן גינון לוקחים את זה לקצה מבחינת הביצוע, לאחר גיבוש תכנית נסביר לכם בפרטי פרטים כיצד נעשה זאת והיכן נמקם את התוכן במיקום מדויק, לבניית גינה שכזו אנו רותמים ניסיון ידע ויכולת מוכחת הנפרשת על כ-שתי עשורים של עשייה מגובה בהמלצות אותם ניתן לבדוק.

בסגנונות אותם אנו מבצעים תמצאו את כל האופציות האפשרויות והרעיונות המתאימים ביותר לעיצוב גינה מיוחדת, נכון, כולם מבטיחים את זה אבל האמת שמעטי מעטים יודעים גם כיצד לעשות זה. יש גננים שיודעים לראות את התוצאה המוגמרת עוד לפני הכניסה לעבודה, יכולת זו (שאת טיבה אינני מבין} מאפשרת למתכנן למעצב ולאדריכל להכין את התמונה בראש ולתרגם אותה לתוצאה ויזואלית.

אדיגן - בסטייל שאתם בוחרים לאהוב