050-646-4435 ​ גינה קטנה 
LISTEN TO YOUR HEART
גינה קטנה אתגר גדול

תופתעו לגלות כיצד הגינה הקטנה יכולה להעשיר את סביבתכם עם דימוי של הטבע איליו אתם מחוברים. אדיגן מעצב חזות נוף בסגנון קלאסי ישראלי, טרופי, בוסתן, גן ורדים וסטייל מודרני בהתאמה לכל תוואי קרקע. ניתן לעצב בשלל תרחישים במבחר ומג8888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888וון חומרים.

הגדרת המושג גינה קטנה

יחידת השטח

באמצעות סריקת אתרי הגינון תגלו שאין דרך אחת ברורה לקבוע מתי השטח נכנס להגדרה של גינה קטנה. תמצא פערים עצומים מ-50 מ"ר ל400 מ"ר.

יצירת אשליית עומק במרחב

טכניקה במבט אחד

העצמת הניגודיות {דיכוטומיה} בין המציאות של מרחב מצומצם עם תצוגה של מבט נרחב וגדול ממידותיו הוא עניין שעוסק בהטמעת התכנים במיקום במדרג ובמינון הנכון.

תכנון במגבלות שטח מצומצם

דייקנות ומניפולציה

זה שם המשחק שעוטה תוכן צורני בטשטוש גבולות וסריגת אפקט המאפשר התבוננות אל האופק כנקודת קצה שאינה בולמת את שדה הראיה מ-קו הקרקע וממפלס עליון.

AVERYTHING YOU NEED TO GARDEN IN ONE PLACE
 
 
 DREAM DESIGN​ ​

 

להגשים את מלוא ה88888888888888888888888888888888888888888888888888888888888אפקטיביות

בוחרים גן גינון להקמת גינה חדשה או שדרוג גינה כי אתם רוצים להבטיח תשואה מאריכת חיים ביחס להשקעה. פרי הניסיון מגיע מובנה לכל גינה בכדי לתת מענה שמתחבר לתרחיש אותו תבקשו להגשים בתכנון בעיצוב ובבנייה - זה כל הסיפור..
 

 
  • נקודה טובה למחשבה

   הצורך להתמודד מול אתגר של גינה הבנויה בשטח קטן יחסית שונה במהות ובתכלית משטח בעל מימדים נרחבים. כאן הצורך בהבנה טכנית חדה הוא בר משמעות לא רק כלפי התוצאה במישור מיידי אלה בבחינת המשמעות בהבחנה ארוכת טווח. תהליכי תכנון אלו מוטב ככל שניתן לבצע במקביל לבניית הבית שכן גם למשטחי הדריכה, קירות הבית החיצוניים, המחסן החניה והתיחום ההיקפי חלק דומיננטי בהרכבת התצרף. במציאות הרווחת גננים נקראים למימוש המטלה לאחר שכבר נקבעו עובדות בנייה במרחב החיצוני על ידי הקבלן המבצע. ומכאן שהתכנון נוצר בהתאם למצוי ולא בהכרח בכפוף לרצוי.

  • גינה גדושה ומסואבת תיצור אדרלמוסיה וחוסר עניין ולעומת זאת תוכן מדולל יעביר תחושת רייקנות. דרגת הצפיפות תשתנה במקביל למרחב יחידת השטח על מקטעיו השונים תוך מובחנות בין מפלסי קו קרקעי ולמדרגים מעל פני הקרקע ובתלות הנובעת משדה הראיה מחלונות הבית כלפי חוץ ובאופן בו בדרכי ההתבוננות לא נמצא מכשול גם בבתים בעלי מפלסים נוספים על המפלס התחתון.

   ישנם סגנונות בעלי מוטיב תצוגה מתכנס ויש מודלים יצוגיים הנפתחים כלפי חוץ. השאלה עוסקת לא רק באופן מוגדר בגבולות המגרש הפרטי של הבית אלה באלמנטים שנמצאים במקביל החיצוני של גבולות המגרש וביחס הנראות והצמידות לגדר או החומה התוחמת את גבולות מגרש הבית. האם נהיה מעוניינים במעטה פרטיות מלא או חלקי ? האם כדאי להכניס עץ צל לגינה קטנה ? איזה ערך מוסף נייצר ללא תחושת כבדות, וכיצד נפיח במרחב קטן גן שגדול ממידותיו ?!.

נקודה טובה למחשבה 
 
  • גינה קומפקטית

   לטעמי האישי שמצטיין באי קבלת הסטטוס קוו בתפישה הרווחת של המלומדים (גננים) על המבנה העיצוב בגינה קטנה. גינות מכל סוג אינם יכולים באמת להיבנות מקלישאות או טרמינולוגיה נבובה ורוטינית. לא מדובר כאן ברכישת המוצר במדף אלה בהתאמת המוצר לניואנסים ולתרחישים שמייצר לנו השטח מחדש שוב ושוב, כל ניסיון לתחום הגדרות שונות לסוג החומרים הוא עניין אווילי שאוטם וכובל את חופש היצירה לקיבעון במסגרת חשוכה.

   לתפוס את הפרופיל בצורה שונה. דרך אחת לבחון דברים אפשר להתחיל מחוץ לגינה. את העיצוב ברמת העיקרון אני מתחיל דווקא בהתבוננות מחוץ לבית ובהיקפייו, מה נראה מבחוץ וכיצד תשתקף הגינה על רקע הבית למתבוננים בין שאלו רק העוברים ושבים או שכנים המתגוררים בסמיכות בבתי קרקע או בבנייני מגורים גבוהים. איזה מסר אנו רוצים להעביר בתצורה זו - קו מודרני / סולידי / נוף טבעי - האם נעדיף מעטה פרטיות אבסולוטי מלא או חלקי, וכיצד נמסך את קירות הבית בהצללה שתצנן אווירה בחום הקיץ ? אצל אדיגן תפגשו חשיבה מעצימה בהתווית התכנון.

גינה קומפקטית 
 
  • בדרך שלך אבל בדרך שונה.

   לא רק גינה קטנה היא אתגר מעניין, לעתים אנו נתקלים ברצועה קרקעית צרה ומוארכת או בשטח טופוגרפי במדרון או בקומת מינוס. הדיאלוג בין הרצוי למצוי מייצר את היחס הפרופורציונלי במבט נוקב שבוחן מידת תועלת במתן עדיפות אחת על פני האחרת. גם למגבלות התקציב השלכות ברורות בתעדוף חלוקת המשאבים לאזורים מרכזיים מול אזורים בעלי חשיבות משנית.

   אחד הרעיונות המובילים בתפישה זו תמצאו בתמונה מימין. אלמנט מים שזולג מהקיר, חיפוי חלקי בבריקים, גופי תאורת לד, אגנית בטון לקליטת המפל, חיטוי המים וחזרה לפעולת הסירקולציה, כד גבוה במרכז לנוי וצמחייה צדדית. כל הסיפור הזה גוזל מספר מטרים בלבד ומדגיש אפקט דומיננטי  שמקרין ומודגש מכל זווית אפשרית. בגינה קטנה תחושת העומק עומדת בליבת תחושת המרחב אותה ניצור באמצעות הגבהה מלאכותית של מפלס הקרקע. ככל שניתן יש לחשוב על מתווה יצירתי מעוגל מקצה אחד למישנהו שעוקב אחר המדרכה ומשטחי הדריכה שאינם מסתיימים בקו פורמלי שרירותי.

  • משהו על תמחור ועלויות..
   לא פעם הלקוח מדגיש מיד כי מדובר בעבודה לגינה קטנה ולא בכדי להדגיש את רמת התכנון אלה בכדי להצביע על רמת מחיר שולית. ובכן, זוהי הנחה אשר טעות ביסודה. רמת העבודה שנדרשת בגינה קטנה אינה פחותה ואף מאפילה על הדיוק ועומק תהליך העבודה מאשר במרחב גדול. פנייה לגנן צריכה קודם לעסוק באיכות המקצועית מכיוון שכל השקעה תרד לטימיון בישום בלתי תקין.

בדרך שלך אבל בדרך שונה 

אדיגן - יצירה מבית טוב

גן גינון מעניקה לכם גינה מקסימה חדשה או משודרגת עם מבחר  שירותים נלווים ומשלימים.


 מחזירים את החיוניות לגינה עם עיצוב חדש ופיתוח נוף בהתאמה מלאה לצרכים שלכם כפרט וכמשפחה.
אדיגן - יצירה מבית טוב

גינה לדוגמה במרפסת מרוצפת

יש לכם מרפסת קטנה ואתם שוקלים כיצד להקים עלייה גינה קטנה ? בואו לגלות את הדרך הייחודית של אדיגן בעיבוד פני השטח ממצב אפס לתמונה בחזות מושלמת.


 מחזירים את החיוניות לגינה עם עיצוב חדש ופיתוח נוף בהתאמה מלאה לצרכים שלכם כפרט וכמשפחה.

גינה לדוגמה במרפסת מרוצפת