תכנון גינות

תכנון גינות

תכנון גינות פרטיות: לתכנון מושלם בתהליך של תכנון גינות ישנם דרכים רבות אבל תמיד זה יוביל לתוצאה אחת - השאלה איזו ?

התכנון הוא גולת כותרת בחלק העיוני של מתכנני גינות, זה שלב איסוף נתונים בניתוח פני השטח וחלוקתו התאורטית למקטעים שונים. בתכנון ליבה פורטים את חזון הלקוחות למפרט טכני בו קובעים דרך פעולה להגשמת היעד.

מתכנן גינות מקצועי מיומן ומנוסה מבין היטב שתכנית לקויה היא מקור בעייתי גם אם לקוח אינו מרגיש באופן מיידי בהשלכות. כשאתם ניגשים לקבוע פגישה עם מתכנן גינות רצוי לחשוב על קונספט רעיוני בו ינתן ביטוי רחב לצורך מיידי ובמידת האפשר גם לזה העתידי.

מובחנות בין מבנה תכנוני אחד למשנהו: לתכנן גינה במרפסת שנמצאת בבניין רב קומתי כגון גינות פנטהאוז או גינות על גג יש להתייחס באופן שונה לחלוטין מאשר תכנון גינה ביתית פרטית בבית צמוד קרקע. הקמת גינה כפופה לסייגים רבים כאשר הגינה בנויה על מצע מרצפות המרפסת או על גג הבית.

גנן שמתכנן לכם גינה מבין שלתכנון המורכב צורך בהחזקה שוטפת לגינה, דבר שכרוך בהוצאות נוספות וקבועות לשימור וטיפוח הגן. לכן, רצוי שהלקוח יגדיר כיצד הגנן יתכנן באופן שיתאים לרמת תחזוקה שמתאימה. לקוחות רבים טענו בפני שאילו הבינו מראשית את מורכבות ההחזקה וההוצאות הכספיות שנלוות ברור שהיו מעדיפים תכנון מותאם למינימום תחזוקה ושעבוד למסכת טיפולים.

שיקולי נגישות ובטיחות חיבים לעמוד בראש מתווה התכנון, זה כל ההבדל בין גן עדן לגיהינום. אל תתפשרו על אבזור תקני בטיחותי ותכנון שמכיל את יסודות הליבה שימנעו נזקי גוף רכוש ונפש. גינה בטיחותית ונגישה תאפשר עבירות נוחה ובטוחה ביום ובלילה לצד פעילות חווייתית לבני המשפחה ילדים בוגרים וקשישים ללא מפגעים בטיחותיים.

ב-גן גינון לא משחקים בנדמה לי כאן לא מתכננים באמצעות שרטוט בהדמיה סקיצת גרפיקה או סכמת איור. אדיגן עובר אתכם בשטח, מודד מצלם ומתרגם את השאיפה לתכנית ביצוע שתאפיל גם על הציפיות שלכם.

אשמח להשיב לכם באופן אישי על כל שאלה בתום גם אם בחרתם לתכנן את הגינה דרך שיטת עשה זאת בעצמך, רוצים לקבל מושג כללי אודות עלויות מחירים כדי לדעת לבצע השוואת מחירים בין גננים נוספים ? צרו קשר במייל ב-ווטסאפ ובטלפון, בגן גינון הצעת מחיר לתכנון הבנייה לביצוע ולחומרים היא הצעה שמבוססת על הגדרת מסגרת תקציב.

TAKING THE DREAM TO THE TOP
גן גינון - תכנון נכון מהפרט הראשון

גם גינה שמתוכננת בשלמות היא גינה שנועדה לכישלון כאשר ביצוע התכנון נעשה ביד שאינה מקצועית, עם אדיגן אתם יודעים שהדברים מתנהלים בצורה הטובה ביותר שניתן לצפות.


תחומי ליבת יסוד בתכנון גינות

 מתי נכנסים לתכנון כשבונים בית חדש ?

 
מתי נכנסים לתכנון כשבונים בית חדש ?

לא מחכים לביצוע תהליכי התכנון אחרי סיום בניית הבית ומבצעים תכנון מקביל לתכנון הבית. תכנון גינה הוא חלק מובנה משתלב משתרג וכל תכנון שבא מאוחר הוא תכנון מאולץ.

פיתוח חוץ הוא חלק מתכנית בנייה וברוב המקרים למתכנן הבית אין שמץ מושג בתכנון אדריכלות נוף מכיוון שאלו נושאים משלימים אך נפרדים לחלוטין ומכאן כל תכנון ופיתוח חוץ מציע מפרט סטנדרטי המחויב על פי תקן בנייה ללא קשר לגינון.

 מהו תכנון טופוגרפי ותכנון תשתית ?

 
מהו תכנון טופוגרפי ותכנון תשתית ?

אפשר לתכנן גינה ללא אדמה וקרקע טבעית אך כשיש אדמה ניתן לייצר מדרגים ובמפלסים ולשפר את יעילות התכנון בדרכים שונות. עיצוב טופוגרפי נדבך חשוב במסכת תכנון.

התקנת תשתית גינה חייבת להתבצע במהלך אחד בתוואי שיאפשר טיפול בכל תקלה והצנעת שרוול הובלה קשיח ומוגן. התשתית בגינה היא אבן יסוד שמכתיב את תפעול מערכות הגינה לשבט ולחסד, הקפידו על התקנה ברמה תקנית ומקצועית.

 מה ההבדל בין תכנון נוף דומם לצומח ?

 
מה ההבדל בין תכנון נוף דומם לצומח ?

היופי והאופי בגינה מוכתבים בתקשורת ואלמנטים דוממים כגון מדרכות אדניות רחבות ריצוף וכיוצא באלו לבין צמחייה. אלמנט דומם הוא מוצר סטטי אך הצומח ממשיך להתפתח.

שתילת ונטיעה מתוך הכרת אופן הצימוח מבטיחה לכם שתכניות השתילה מבוססות במכלולי תובנות אודות אופי ההתפתחות במשמעותו המאוחרת עם סיום הצמיחה. שתילת צמחי הגן תורכב משיקולים רבים על פי אגף הנוי במשרד החקלאות.

 למה יש חשיבות בתכנון מערכת השקיה ?

 
למה יש חשיבות בתכנון מערכת השקיה ?

גינה עם מערכת השקיה מחשב ומדשנת הם אינם מותרות ולא רק בגלל חיסכון במים. הנזק שנגרם לצמחים במחסור ועודף הוא קריטי, מחשוב מודרני מתריע וניתן לטיפול בנייד.

במערכת תכנון טפטוף והמטרה תמיד רצוי לקחת בחשבון שינויים בהרכב וכמות השתילה לצד פחת לחץ עתידי עם הסתעפות שלוחות זינה מוסתרים בתוך שרוולים מגומי גמיש וקשיח שימנעו חביקת שורשים ויאפשרו גישה קלה ומהירה בכל תיקון.

 מתי לתכנן שבילים ואלמנטים ?

 
מתי לתכנן שבילים ואלמנטים ?

בניית אלמנטים קשיחים כגון מחסן חומה קירות מדרכות ברכת נוי מבטון מדרגות חניה שטחי מדרך המבוססים על יציקת ברזל ובטון נבצע במקביל לבניית בית חדש ושלב השיפוצים בבית ישן.

תכנון עם סימון תוואי האלמנטים המיועדים לבנייה רצוי לבצע מוקדם כך שבשלב ניקוי ראשוני בשטח שלאחר הבנייה נושא השימוש בחומרי בנייה נמצא כבר מאחורי הפרק וכעת אנו ניגשים להשלמת כל התכנים האחרים בתאורה שתילה וכיוצא באלו.

 
גינה ומדשאה בעיצוב מעוגל
גינה ומדשאה בעיצוב מעוגל

גימור קו בניין עם גימור קו תכנון גינה במבנה זרימה אחיד, תוכלו לבחור בין גינה בתצוגה גרפית גאומטרית ובעיצוב מעוגל.

גינת מרפסת בחצר ביתית
גינת מרפסת בחצר ביתית

אדנית בנויה בבטון וחיפוי אבן כאשר סף עליון בנוי עץ ותאורה תחתיו, אלמנט פרקטי לשתילה היקפית וכספסל לישיבה.

טרסה ומסלעה בחזית הבית
טרסה ומסלעה בחזית הבית

הכניסה מחולקת למספר ערוגות מתוחמות במפלס עליון, וצידות ערוגות קטנות במפלס תחתון שמשולב עם התאורה.

גינה מתוכננת בעיצוב בסיסי

ערוגת צמחים בצורה אובאלית עם מדשאה טבעית בסגנון פשוט נקי ויפה ללא תחושת כבדות עם ניצול מלא של פני השטח.


THE WORLD OF ADIGAN
גינה אקסקלוסיבית - חוויה למרחקים ארוכים

תכנון גינות זה עניין שעוסק בתרחישים רבים שונים ומגוונים הנושאים אופי ייחודי המותאם בפרטניות להשגת תכלית ומטרות במימוש יעדי עבודה, בכפוף לתנאים סביבתיים ואיסוף נתוני שטח. בהליך תכנון אנו שואפים לבטא את היקף הפוטנציאל באופן אפקטיבי במישור פרקטי ופונקציונלי לרווחת כלל דיירי הבית.

תכנון גינה קטנה במבט רחב

תכנון גינה קטנה במבט רחב

גינה עם תכנון משחק גוונים

גינה עם תכנון משחק גוונים

כניסה לגינה במבואה פנימית

כניסה לגינה במבואה פנימית

תכנון גינה בגודל אדנית

תכנון גינה בגודל אדנית

WELCOME TO YOUR DREAM
תובנות של טיפ קטן

כשאתם משוטטים במרשתת בכדי לחפס גנן כדאי מאוד לזכור ש-גוגל עוזרת לכם למצוא גננים אבל היא אינה אחראית לתוצאה או לבחירה שלכם, הגנן שאתם מוצאים מביא אלכם את סך יכולותיו, כושר פרי יצירתו וניסיונו שלעתים הוא רב ולעתים מוגבל. לאורך התהליך אל תשכחו אפילו לרגע שמקסימום היכולת של גנן אחד הוא לעתים המינימום של גנן שני. כל השקעה כספית קטנה גדולה תאבד את ערכה בתכנון וביצוע שלא משדר באותו גל. - בהצלחה.