​​אדריכלות נוף

TAKING THE DREAM TO THE TOP
 

במחשבה תחילה לא הולכים שבי אחר חלום רגעי. לכן, לא בונים גינה מכל סוג לפני שמבינים את כל המשמעות הכרוכה במשאבים הוצאות והזמן שנצטרך בכדי לתחזק לשמר ולטפח אותה. הזנחת הגינה לצד חוסר ידע ורצון להעניק משאבים בלתי סופיים הוא הבולט מבין המאפיינים שגורמים להתמוססות וכמילת הגינה משנה לשנה.

עיצובים מובילים באדריכלות נוף

 מבט אופקי פנימי לגינה מודרנית

 

מה בין סגנון בית לסגנון חוץ ?

מתחילים מהבית: כשנכנסים לבניית בית צמוד קרקע באופן פרטני יש להניח על שולחן המתכנן את תפישת החזון של יעדי העיצוב בפיתוח חוץ. טובים ורבים לא יכנסו לנושא באופן מקיף ויסתפקו במפרט סטנדרט. כלומר, כאשר מזמינים אדריכל נוף או מעצב גינות הבית על תילו והבנייה הסתיימה.

בשפה המשותפת בין חוץ ופנים התכנון מגולם בראיה מרחבית לקומפלקס הבית ושטחיו החיצוניים במקשה אחת. העניין הוא שאדריכל בניין לרוב אינו בר סמכא בתכנון נוף ומכאן שלא נוצר ביטוי תקשורתי בין השפה החיצונית לפנימית. ובמילים אחרות, אני טוען שאם קבעתם עמדה ברורה לגבי אופי העיצוב החיצוני הרי שבהחלט יכולה להיווצר השפעה על תכנון הבית.

זו ההגדרה האופרציונלית הקרובה ביותר שתוכלו למצוא למושג שלמות.

 

 מבט לגן ים תיכוני ממרחב חיצוני

 

רוח ים תיכונית בעיצוב אופרטיבי

גינה ים תיכונית היא אינה זרם מוכר ורשמי בתחום הסגנונות באדריכלות נוף. הגן הישראלי שאב את מקורותיו מזרמים שונים מארצות אגן הים התיכון לרבות מודלים מוכרים מאירופה הקלאסית. מיזוג הסגנונות מקיבוץ גלויות מעולם לא תחם והגדיר באופן ברור מהו גן ישראלי. כללים אלו שהתפתחו מראשית קום המדינה הופשטו והולבשו בעירוב מגמות בין קלאסי למודרני וטבעי לפורמלי. כיום, המוטיב האורגני הטבעי בנוף הילדות מתמוסס ונמוג מול תפישה חדשנית וקדמה רעיונית שונה בתכלית.

בגן גינון יודעים להעניק פרשנות פרקטית לתפאורת נוף ים תיכוני במתכונת אוורירית ומרעננת שיוצרת את האפקט המתבקש ללא כבדות במסכת טיפול שוטף לתחזוקה. בלחיצה על הקישור תגלו מה אנחנו לא עושים בגינה, תראו כתבה אוהדת ולקוחות מאושרים אבל די במבט אחד לראות את גודל הזוועה בתכנון לקוי, עיצוב משעמם ותוצאה שתמשיך להשתקף בחוסר חיוניות.

 

 מבט לנוף טרופי בתצלום תקריב

 

להכניס אווירה טרופית לגינה

סביבה לחה וחמה היא האידאלית לצמיחה אופטימלית של צמחייה טרופית. יער משווני לח (גונגל) ובשם העממי גן טרופי ש-גם הוא איננו זרם רשמי בתחומי אדריכלות הנוף. ישנם אזורים בארץ שעונים מצוין על תנאי האקלים וביחד עם אקלום זנים רבים של צמחים ועצי פרי סוב טרופי אקזוטי ניתן לבסס גינה המדמה את המבנה האותנטי ב-6 מדרגי שתילה חופפים. בהיצע האפשרויות של בחירת הצמחים תמצאו את המגוון העשיר והגדול ביותר מכל שאר הצמחים בעולם גם יחד. זנים שונים מצמחי הגן המוכרים אינם עמידים לתנאי רוח קור ושמש ישירה שעות רבות ומתאימים לתנאי חצי צל.

לאלו המחוברים לזאנר האקזוטי. אדיגן מציע לבסס החלטה מושכלת שתניע את הפרויקט שלכם לרמת גימור איכותית בכל קנה מידה עם תוצר המושתת על מיטב ומירב האספקטים והשיקולים המקצועיים במבט רחב אופקים. כאן יודעים מה עושים - ועושים זאת הכי קרוב למציאות שלך..

איכות הפרטיות בסביבת הנוחות 

 אולי תרצו גן ורדים ?

"

רב שנתי בגלים של פריחה בעשרות גוונים מבריקים והפצת ניחוחות חזקים למרחקים.

 

 פריחת סוקולנטים

"

חסכוני צובר מים מיעוט טיפולים ועמיד ברוב תנאי האקלים טוב לכיסוי חללי קרקע גדולים.

 

 בוסתן פרי

"

מקדמיה בפרי העץ, פרי הדר או פרי טרופי אקזוטי לבחירה על פי הטעם האישי שלכם.

דברים טובים קורים בגינה 
קלסיגן - מפגשים בין אופי יופי וטעם טוב

אלו אותם רגעים שבא לך לקחת את עצמך לשקט הפנימי הרחק מהמולת החיים, לשחרר את הלחץ מרעשי הרקע ולהתחבר לקולות שבאים מהטבע, ציוץ ציפורים, רחש פכפוך זרימת מים, להתמקד בפריחה חדשה ולהרגיש את משב הרוח בריקוד העלים, זה המקום ללמוד בכל פעם דבר חדש על דרכי ההתבוננות - קחו לכם זמן לאיכות פנאי אישית לבד ובאירוח חברים ובני משפחה.

גינות פאטיו

גינות פאטיו

חלונות משקיפים אל הגינה

היתרון הבולט ביותר בגן פטיו טמון במעטה הפרטיות
ובהשתקפות המלאה מכל חדרי הבית. הגינה נמצאת
במרכז והבית משמש כמעטפת.

מרפסת גן

מרפסת גן

טכניקה אקסקלוסיבית

להפריח את השממה. יציב חזק ויצירתי במודל מתקדם
ומקורי מבית היוצר של אתר גן גינון. עם צירופים
משלהבים בשזירה מרהיבה ביופייה.

גינת פנטהאוז

גינת פנטהאוז

להביט מקרוב בכוכבים

יצירה עצמתית שלא תותיר אתכם אדישים במעברי
הגישה. עיצוב מודולרי שיוצר יחס זהות ומרקם
סביבתי ערכי בנתיבי פסיעה ומדרך.

גינה צפה

גינה צפה

לא מה שאתם מכירים

אז כיצד אנו בונים גינה על מצע בטון ללא קרקע
טבעית באותה איכות של גינה רגילה על אדמה
ומתקינים תשתית שלא תסב נזקים ?

גן גינון שירותי גינון ופיתוח נוף בקריות: ת.ד 1294 קרית ביאליק (חיפה). טל נייד / וואטסאפ - 4435 - 646 - 050 , תכנון הקמה ועיצוב גינות  דו'אל: tmrdql@gmail.com