תכנון גינה עם ברכת נוי ומפל מים

 
 

עיצוב אלמנטים לזרימה

כשבא לך לתפוס מרחק מטרדות חיי יום יום ולמצוא שלווה פסיעה אחת מהבית עם אלמנט מים מעוצב לטעמך האישי.

ברכת נוי בעיצוב חדשני בגימור קלאסי ומודרני
בהתאמה לכל תרחיש

מזרקה מפל מים

מרשים גם לגינה בחזית הכניסה וגם לגינה בחצר אחורית. משתלב טבעי ומעשיר את הנוף והאווירה בנוכחות ובחיוניות.

ברכת נוי ביולוגית

דגים צמחי מים אבנים תאורה וכל הדברים הנוספים שהופכים את חצר הבית לסביבה אורגנית טבעית ושופעת נוף ייחודי. 

מסלעה משולבת עם מפל

נקי בסגנון אסיאתי

סינון וטהור

מינמליסטי: בונסאי משולבים עם צמחייה נמוכה ואבני חצץ
מים צלולים ופכפוך בזרימה נעימה.

קיר מחופה ואבני זכוכית

אלמנט מים מרהיב

מפל סרקולציה

בסמיכות פינת ישיבה ובהיקף צמחי חיזרן וכדים פורחים
עם אלמנט מים בנוי מלבני זכוכית.

נוי עם דגים

ברכת נוי במבנה פשוט

אלמנט בסיסי

ניתן לשלב שושנות מים וצמחי גדה לצד סלעי בזלת צבי מים
תאורה בולדרים דגים מסוגים שונים ועוד..

בכללי בטיחות ונגישות

מים הם סימן מובהק לחיים אך גם מקור לאסונות: גננים הבונים ברכות נוי נוטים להתעסק ולשווק דווקא את הצד של החיים  { הגיוני }. אצלי כפרט ובפרט,  אני נוטה בכל פונקציה של עבודה להתייחס קודם כל לנושא הבטיחות ללא היסח דעת. זכרו, בניית ברכת נוי באופן עצמאי או באמצעות בעל מקצוע כזה או אחר, תמיד תנגיש את נושא הנגישות והבטיחות לראש סדר הטבלה, הקפידו על מפרט טכני תקני לצד התקנה מקצועית ברמה הכי גבוהה שאפשר.

 

GAN - GINUN


תכנון עיצוב בנייה

ברכת_נוי

אבני יסוד...

ברכת נוי בגינה היא משאב רוחני עוצמתי ודקורטיבי. מקור אנרגטי בעל משמעויות ותפישות שונות בתרבויות העולם, ברכת נוי יכולה לאגד סביבה פעילות חברתית ומשפחתית ענפה בנוסף לתוצר הוויזואלי שמתמזג כמוקד עניין דומיננטי. זה המקום ללמוד דבר או שתיים על דרכי התבוננות, להקשיב לפכפוך זרימת המים, להתבונן על תנועת הדגים, ולצאת עם הדעת למסעות עלומים אל המחוזות שכבר עברנו ואלו שעוד נצטרך לעבור.

לברכת נוי בנייה ב-וריאציות שונות: בתוך רחבה מרוצפת או באדנית בנויה מעליו, שקוע בקרקע או זולג מתוך קיר שנבנה במיוחד, יש ברכות על בסיס מים בלבד ללא תנועה, ויש עם מפלים שוצפים, דגים שונים, צמחי מים, תאורה משוקעת במים, סלעים ואלמנטים נוספים שנועדו להעשיר את התוכן של הברכה. ישנם ברכות בנויות במדרג אחיד או מספר מדרגים שיאפשרו בניית אי שתילה במרכז. בבתים פרטיים עם שטח קרקע נרחב ניתן לבנות אגם ומעליו אבנים צפות (הם לא באמת צפות זו רק תחושה). החומרים מהם ניתן לייצר ברכת נוי רבים ומגוונים מאוד, וניתן לבצע בחומר אחיד וחומרים שלובים כגון: אדני רכבת או עץ גושי מחוסם, בלוק אמריקאי, יציקת בטון עם איטום וחיפוי חיצוני בשיש / קרמיקה, מיכל פיברגלאס שמוטמן בקרקע, זכוכית ולבני זכוכית, בולדרים ועוד,, זה לא רק עניין של טעם אלה עניין של תקציב.

ברכת נוי במרפסת בניין:

כאן יש לתת משנה תוקף מיוחד לנושא הבטיחות, משקל הברכה וחיווט שמנקז ישירות למרזב על מנת למנוע פגיעה בתשתית הרצפה והקירות גם של הבית שלכם אך גם הבית של הדיירים בקומה התחתונה. בניית ברכת נוי - בדירת פנטהאוז, גג הבית, מרפסת גבוהה בבניין משותף - תצריך לעתים גם עבודות איטום והתקנת ערוצי נקז.
 
 
מפל על סלעים

עיצוב ברכת נוי

הקונטקסט מתכתב בסטייל. 

בנקודה זו נבחר לייצר ערך ויזואלי שמשתלב ומתמזג בסיפור הגן. סוג החומרים, הגוון הטקסטורה והמבנה הצורני אינם יכולים להיות נטולי הקשר. סגנון של עיצוב ברכת נוי נובע מעיקרו מסוג הגן והקשר הסביבתי מאיליו ואיליו. במתכונת זו אנו יוצרים חופת נוף משתרגת בין הדומם לצומח ומשלבים אלמנטים בעלי ערך מוסף. גם קביעת המיקום האבסולוטי בו תיבנה הברכה כפוף יהיה לשיקול דעת נרחב בהתאם לסוג הברכה ותנאי הסביבה.

חושבים על ברכת נוי ? אל תחסכו באבזור טכני איכותי שאמור לתפעל את הברכה באופן עצמאי לחלוטין. אביזרים ממקור טוב ימנעו מכם תסכול והשקעת משאבים נוספים בהמשך. כיום, תוכלו למצוא מערכת תפעול מושלמת ללא תקלות, מוצרים שיעבדו שנים על גבי שנים ללא מגע יד אדם. כאשר אני בונה ברכה שכזו, אני בונה עמדת פיקוד שליטה ובקרה עם גישה נוחה.

 
ברכת נוי בתוך הקיר

כמה זה עולה לנו ?

עלות מחירים לתכנון עיצוב ובנייה

ברכת נוי איכותית בגודל סביר עם יציקת בטון איטום תוכן פנימי וחיצוני, תאורה סלעים ואביזרים נלווים יכולה להגיע בקלות ל-100.000 ש"ח ויותר, כמובן שאי אפשר להשליך על הכלל, תלוי הדבר בסוג הברכה, תכולתה, היקפה, מיקומה, סוג החומר ועוד. אלמנט פשוט וזול מאוד תוכלו למצוא מן המוכן כמעט בכל משתלה. את אלמנט המים הראשון בניתי בגיל 10 ומאז חלפו יותר מ-40 שנים, הניסיון הנלמד הוא פשוט, אם משקיעים עושים זאת פעם אחת אבל הכי נכון שאפשר או שפשוט לא עושים - זה כל הסיפור.

ברכת הנוי היא אטרקציה חזותית דומיננטית שתשתלב היטב כמעט בכל הסגנונות הנפוצים בתחום אדריכלות נוף וכמובן בגרסה המבוססת על יצירה חפשית. בבניית אלמנטים כגון ברכות נוי במרפסות של בתי מגורים בגובה נושא הבטיחות והנגישות תופס משנה תוקף שמלווה את כל השיקולים כולם.

למידע על מקבץ שיקולים בטיחותיים וכללי נגישות - לחצו כאן

אדיגן שירותי גינון בקריות - ת.ד. 1294 קריית ביאליק - טל: 4435 - 646 - 050
ginun100@gmail.com