גינה במרפסת - תכנון והקמת גינות בצפון
גינה במרפסת - תכנון והקמת גינות בצפון
לא תמיד הלקוח יודע כיצד לבטא את נקודת ההשקפה שלו, לעתים לאחר איסוף מידע ברשת אנו נותרים מבולבלים ומאבדים את הפוקוס. ההמלצה שלנו היא להתכנס למרחב ממוקד.
 
גינת המרפסת בבניין המגורים יכול שתאה אפקטיבית ואטרקטיבית בצורה זהה לגינה במרפסת שבנויה בגינות בתי קרקע ולעתים אף תאפיל ביתרונות. לפחות ב-2 מישורים במקצה בניית גינה על משטח הריצוף במרפסת בית דירות גבוה חשוב למצוא פיתרון אבסולוטי למניעת נזקי תשתית כגון רטיבות עם הפרמטרים בשאלות של תכנון שמתייחס למכלול בטיחותי - כאמור, בראש השיקולים אתם בודקים את איכות התשתית ושיקולי הבטיחות. בין גינה בנויה במרפסת במגדל מגורים או בניין רגיל יש הבדל עצום בין שיקולי התכנון לעומת גינה במרפסת בית פרטי על קרקע.

מבנה תכנון ועיצוב של גינות מרפסת בבניין מגורים משותף הוא עניין לטעם ופונקציה של עומק ומרחב הניתנים לניצול אופטימלי בדרכים שונות ומגוונות. כיום את הגינה במרפסת אתם יכולים לעצב בתרחישים שיהפכו את השהייה בגינה המרפסת לחיונית פי כמה מהשהייה בתוך הבית. וכל העניין הזה מסתכם לא רק בנקודת ההשקפה אלה גם במידת ההשקעה.

חושבים לגבש רעיונות לעיצוב גינה במרפסת גן ? יש לנו כמה דרכים להציע לכם רעיונות ופתרונות לכל שלבי התכנון העיצוב והביצוע שיותירו אתכם עם מוצר מוגמר שעונה על הסטנדרטים שלכם. תמצאו כאן מבחר אופציות עם גירסאות חדשניות לעיצוב סביבת חיים איכותית עם גינה מדהימה במרפסת.

תנאי אקלים / שתילה במרפסת
ברור לנו שתנאי האקלים משתנים ככל שאנו עולים ומכאן, שתנאי האקלים שונים בין גינה במרפסת של בית פרטי על קרקע לבין דירה בבניין מגורים משותף אפילו אם בתים אלו ממש צמודים. תכנית שתילה נבדלת גם בין גינת קרקע לגינת מרפסת, בחינת אקלים תעסוק גם במשטר הרוחות ובמליחות בסביבת מגורים בקרבת הים, הקפדה על מפנה שתילה נכון והתייחסות לתנאי קרה בחורף ומקורות צל ואור, בנוסף, גם כאן השתילה תתבצע על פי תכלית ומטרה.

ביסודות הבטיחות אנו נבקש ללמוד כי המשקל הכולל של התכנים המיועדים להרכבת הגינה אינם חורגים ממשקל מותר ותקני ומסכנים בדרך כלשהי את מבנה המרפסת, לכן, מצע השתילה בכלי קיבול שונים נעשה באמצעות מצע קל אותו מרעננים מפעם לפעם עם דשן מבוקר ודשן אורגני הומוס, למצעים אינרטיים מומלץ להתקין מדשנת אוטומטית שתזין את הצמחייה ביסודות ואלמנטים החיוניים להתפתחות החוסן ולצמיחה אפקטיבית.

ניקוז לקוי הוא האב המייסד של נזקי התשתית. כדים אדניות ושאר האלמנטים המשמשים לשתילה יש לחבר לקו אחיד עם שיפוע ישירות למרזב, אנו מניחים קורות עץ, מקבעים פרזול יפה שמשמש רגליות, וכל האלמנטים של השתילה יושבים על עץ ולא על הריצוף. זה עמיד יפה נעים לעין ומסתיר לחלוטין את כל הצנרת, במודלים שונים ניתן לשלב גם אפקטים של אור ואלמנטים לזליגת מים כגון מפל מים או ברכת נוי שבנוייה בהתאמה למידה רצויה.

יחס ופרופורציה בין הגן להיקפיו.
הביטו על המרפסת כיחידת שטח וחשבו מה תהיה הדרך הטובה והמועילה ביותר למימוש הפוטנציאל, גינה קטנה במרפסת יכולה להראות גדולה ממידותייה עם דימיון ומחשבה חפשית, חלוקה נכונה של המרחב ביחס לבית, התאמת תכנים בטקסטורה גוונים ומדרגים שמתמזגים ומשתרגים לנוף דומיננטי. גם תאורת גן במרפסת לוקחת חלק במופע הערב בכסות הגינה בשלל צללים - הזמן להרגע.

טיפ טריפ: הקפידו לשים לב ליחס שבין הכלי לצמח שנמצא בו, קונים את הכדים לבד במשתלה ? ובכן, אל תתייחסו לצמח כשהו קטן, הקפידו לברר מה הנפח הסופי של מערכת בית השורשים, רק במצב נתון זה אתם קונים מראש יחס נכון בין הכד או אדנית לבין הצמח שאתם עומדים לשתול בו.

מודלים שונים להקמת גינות מרפסת

המודל המיושן המוכר והבסיסי עוסק בהצבת כדים לאורך קירות המרפסת במבנה טורי רציף, יצירת מעין גדר חיה או מקטעי שתילה אקראיים במבנה פשוט. גם למודל זה הצמחנו כנפיים בגישה חדשנית המשלבת מספר תכנים נוספים שיוצרים הצגה מושלמת. כשרוצים מקטע אחד גדול או קטן במקם מרכזי ( במקום כדים רבים ) ניתן לבנות גינה במיכל פיברגלאס עם עיצוב מובנה, כן, זה אותו מיכל בו ניתן לבנות ברכת נוי. 

מיכל הפיברגלס הופך להיות למעשה אדנית, המוצר מגיע עם פתחי ניקוז מובנים, נעמיד את המיכל על רגליות מפורזלות, את קו גימור החיצוני נחפה בחומר שתבחרו ויש לכם גינה ננסית עם נוכחות מרשימה בדיוק כמו בגינת קרקע רגילה. גם כאן בתוך מבנה הגן באדנית ניתן לשלב אלמנטים נוספים להדגשת הנוף כגון סלעים קטנים נקודות הארת לד מקור זליגת מים ואלמנטים משלימים לנוי ודקורציה.

יצירת תנאי ההצללה בגינת מרפסת ניתן לייצר בכלים שונים, רצוי להשתדל לייצר תמיד את קו הגימור של אלמנט הצללה ביחס הישיר לגינה שנמצאת בסביבתו, הצללה מוגברת איננה מאפשרת התפתחות מיטבית לצמחים הזקוקים לשעות שמש מרובות ומכאן שכל תכנון הגינה וקביעת מיקומה יעשה בכפוף למגבלות ההצללה - שהם לעתים קרובות מתגלים כיתרונות.
גינה במרפסת / עושים טוב לחיים
גינה במרפסת בבניין מגורים גבוה או גינת מרפסת בבית קרקע פרטי, היא גולת הכותרת המרכזת את מלוא תשומת הלב 
אדיגן: חיפה קריות, ת.ד. 1294 קרית ביאליק - טל: 050-646-4435