עיצוב גינה ים תיכונית ישראלית
 

WELCOME TO YOUR DREAM
אדיגן - עד שתבוא השלכת
 
 

לאנשים שעדיין זוכרים, לאנשים שנזכרים בערגה וכיסופים למקומות אנשים ודמויות מימי הילדות בחיק הנעורים, לאווירה המיוחדת, לטעם הפרי, לגפן לורדים ולעשבי התיבול ששטפו את הגינה בניחוחות, געגועים לחיים בצוותא ולבילוי המסורתי באוויר הצלול - אדיגן לחזור אל הגן במנהרת הזמן.

ים תיכוני עם נגיעה מודרנית

ים תיכוני בנגיעה מודרנית

גינות מעוצבות במתכונת קלאסית אלו גינות שמזכירות סגנון אנגלי וכפרי בנוסח טוסקנה, יש כאן זהות וקרבה בין גוונים וחומרים שמבוססים על תכנים טבעיים, אז כיצד לוקחים בית שנבנה בסטייל מודרני ומלבישים עלייו גינה בסגנון קלאסי - כיצד יוצרים את ההתאמה ?..

חוזרים למקור הגן הישראלי

חוזרים למקור הגן הישראלי

יסודות האפיון הגלובלי בתכנון גינה ים תיכונית בטעם של פעם משוטטים בקווי היסוד המנחים, אך האפיון הפרטני מבוסס ונקבע לאחר איסוף הנתונים המשתנים אותם נמצא בין גינה לגינה, המתווה שיתאים להקמת גינה במרכז בנגב ובדרום יכול בהחלט שלא להתאים לגינה שנרצה לתכנן בצפון או באזורים גבוהים כגון רמת הגולן.

 

הסגנון טבעי הנוסח טוסקני

הסגנון טבעי הנוסח טוסקני

גינה ים תיכנית אפשר לעצב בדקורציה סוערת וגדושה בניחוחות גוונים טקסטורה מדרגים ומרקם עלים עם עצי פרי ופרי אדמה, וניתן לתכנן נוף סולידי רגוע וגאומטרי במבנה פורמאלי. חפיפה היררכית במדרגים וגוונים מעשירה את נופך החזות בתצורה רב מימדית במשחק מדרגים מרובד ושופע שמקרין עצמה ומדגיש את החיוניות בכל מבט.

סגנון קלאסי עם חדשנות

סגנון קלאסי עם חדשנות

לתנאי האקלים תפקיד מפתח בתכנון גינה ארץ ישראלית, באזורי הארץ תוכלו למצוא תנאי אקלים מדבריים וסוב טרופים ומכאן שתנאים אלו מכתיבים במידה רבה לא רק את העיצוב אלה את סוג התוכן שמותאם לתנאי טופוגרפיה סוג קרקע סגנון מבנה אדריכלי (הבית) והנוף הסביבתי - אלו חלקים מובנים במסכת השיקולים בתהליך התכנון.

 

Nature lovers with a special design

THE PLACE YOU LIVE IN

המאפיינים הבולטים בגינה ים תיכונית עושים שימוש בצמחים ובעצי ארץ ישראל במקביל לשימוש בחומרים אורגניים בגימור טבעי שמבדילים בין חומרים מעובדים וסינתטיים, יצירת הרמוניה ודינמיקה בין החומרים מרכיבים את תצורת הנוף שבאה לדמות את הטבע במציאות, הגינה היא מוצר דמוי טבע שכן כל מה שיד האדם נגעה או שינתה את מיקומו הטבעי אינו נכנס להגדרת המושג טבע.

עיצוב גינה ים תיכונית:

גינת פטיו עם עץ זית עתיק

אדי - גן, תכנון והקמת גינה קלאסית בחומרים טבעיים, ברכת נוי ביולוגית סלעים אבנים וצמחיי ארץ ישראל.

סדר היררכי בנטיעת עצים שיחים וצמחייה במדרג בינוי ונמוך ניטע באופן שיוצר תחושת עומק ומרחב בשוטטות בתוך הגינה, עם התאמת הגוונים שאינם סותרים זה את זה, הפרשי הגובה ומשחק טקסטורה בגווני פריחה ומרקם עלים מציעים תמונה רב ממדית מרשימה ויוצאת דופן בחזות הנוף.

בגרסה הסטנדרטית של תכנון ועיצוב גינה ישראלית נעדיף אלמנט מים המכיל שושנות מים צמחי גדה ודגי נוי שונים, ברכת נוי ביולוגית שמתברגת לסביבתה כמו כפפה ליד אך המודל המודרני אנו מסתפקים במקור זרימה מפלי ללא צמחייה ודגי זהב על בסיס זרימת פכפוך מים בלבד.

העצים מהווים את שלד הבסיס של הגינה, לעתים אלו עצים נשירים המשירים עלים בשלכת, יש הרואים בכך לכלוך ומטרד ויש הרואים בכך כמוני עוצמה וריגוש, את הקסם הזה פשוט אי אפשר לתרגם במילים כך שאלו המחוברים לז''''אנר מבינים את היטב את הקסם שמהלך על הגן גם בהיותו ערום מעלים.

כדי חרס בגוונים חמים כגון טרקוטה, עששיות תאורה מעוצבים בסגנון ישן, שבשבת רוח ופעמוני רוח, מריצת פרחים מחרשה וגלגל כרכרה מעץ, עץ זית עתיק כד בצורת כד שמן ואבני ריחיים, אלמנטים בעץ גושי מיושן כגון אדני רכבת ואלמנט פיסולי מתכתי משלימים ומלווים את הדקורציה בין ערוגות הצמחים, על ענפי העצים ולאורך שבילי הגן.

סוכת גפנים או מטפסים, ספסל ישיבה ומשטח אבן פראית שיוביל אותנו לשבת בשטח מוצל על בסיס טבעי בעומק הגן, שם נוכל להציב עמדה למנגל / פוייקה ושולחן קק"ל לאירוח חברתי ומשפחתי, ערסל תלוי ומשחקי חצר יעשירו את החוויה של הילדים באהבה לטבע.

חיפוי קרקע: חיפוי טוף בגינה ים תיכונית (מבחינתי) לא נועד להעשיר את היופי אלה למטרת שימור המים בקרקע והפחתת הדיות ומכאן החיסכון במים, היבט היופי מתפוגג בזליגה טבעית של העלים שנושרים על הטוף לאחר הקמילה לתוך חללי האבן לא ניתן לנקות בצורה יעילה וכדי לחדש את המשטח צריך להוסיף שוב ושוב שכווה חדשה, בגינות כגון אלו חסימת הקרקע עם יריעת פלריג אגרוטכנית יכולה אולי להפחית הנבטת עשבייה במידה מועטה אך חסרונותיה רבים על מעלותיה עקב הלחות המתמדת שמזמינה חרקים זוחלים ומעופפים, ומקשה על הצנעה וטיוב יסודות הזנה הדורשים הצנעה בתוך הקרקע כגון הומוס קומפוסט ודשן גרגרי בשחרור מבוקר.

גינה ים תיכונית היא לא צעצוע מודרני מלוקק, הגינה הזו תדע להעניק לכם הרבה יותר מאשר תוכלו להשיב לה אי פעם – בהצלחה.


אתם מוזמנים לגלות עניין