תכנון ועיצוב גינה קטנה ​ ​
תכנון גינה קטנה - יצירה נקודתית במרחב מצומצם

לתכנון גינה קטנה אנו רותמים את מיטב הניסיון בכדי לייצר גינה עם נראות ברורה ללא דחיסת יתר, אפיון צורך וחיבור תכנים במינון נכון ובמחשבה תחילה בראשית התהליך מבטיח תשואה יציבה ואיתנה שעונה על רף הציפייה.  הגינה הקטנה מאתגרת את מרחב היצירה בעיצוב דמותה של הגינה לא רק באפקט המתקבל כמוצר חדש בשלב סיום הקמתה אלה בהבנה לאן הרוח נושבת לאחר הליך הקליטה וההתפתחות בחלוף השנים.

​ ​
 EXCLUSIVE  GARDEN SERVICE
​ ​
אצלנו אומרים הגינה גדולה גם עם שטח קטן

במקשה אחת


במקשה אחת

כל הסיפור ברצועה פצפונת

שזירת אלמנטים


שזירת אלמנטים

פינה מודגשת בחלל קטן

גינה קטנה בכניסה


גינה קטנה בכניסה

מיצוי אופטימלי בין דומם צומח

אדנית בבנייה תואמת


אדנית בבנייה תואמת

להתאים תוכן ליחידת שטח

גינה בגודל בינוני


גינה בגודל בינוני

מבט מחלון שמשקיף לגינה

מינימליזם במיטבו


מינימליזם במיטבו

כניסה קטנטונת בצד אחורי

כל הגינה בתוך אדנית


כל הגינה בתוך אדנית

פתרונות לגינה ללא קרקע

גן קטן בשטח צר


גן קטן בשטח צר

רעיונות לעיצוב בחלל צר

 

טיפ בתובנות פרי הניסיון

אחד הדברים הבולטים המאפיינים את בניית הבתים החדשים הוא בהעדר שטח גדול סביב הבית ולעתים גם השטח הקטן מחופה ומרוצף. מציאות זו הכתיבה יצירת נוסחאות חדשות למעצבי גנים מתכנני נוף גננים ואדריכלים כיצד למקסם פוטנציאל עם תכנון ועיצוב מאוניטרי במידותיי אך גדול ונרחב בתחושה שאנו מקבלים ממראה הגן. באתר גן גינון יודעים כיצד להפיק מהגינה הקטנה ביותר את התוצאה הגדולה ביותר גם כאשר כל הגינה בנויה על מצע מרוצף. הניסיון הרב שהצטבר לאורך השנים התייצב מול אתגרים רבים אותם צלחנו בהצלחה רבה באמצעות מיזוג תכנים תואמים ביחס מינון והרכב מדויק ביחס למידות שטח נתון.

תכנון גינות קטנות

עיצוב ותכנון גינה במרפסת קטנה

הפתרונות שלנו מתאימים גם לגינות שאין בהם כלל קרקע או אדמה כמו בגינה שבנויה בבית פרטי. תוכלו להנות מאותה צורה ותכנים שיש בגינה סטנדרטית אלה שכאן התכנים נבנים תוך כדי התאמה למבנה המרפסת ומידת השטח המיועד להקמת הגינה.

העתק הדבק לא אצלנו

בגן גינון כל עבודה קטנה כגדולה מבוססת על רעיון היצירה המקורית, תוכלו לבחור מדוגמאות של הגינות משהו שמדבר אלכם אך ברמת הגימור התוצאה מבקשת לשקף עיצוב יוצא דופן ונבדל מאותם דברים שכבר נעשו או ראיתם בגינות אחרות.

 
הקמת גינה קטנה בסגנון מודרני ובסגנון קלאסי לבחירתכם

אדיגן - אמינות אמנות ומיומנות

עיצוב גינות קטנות

גן גינון - תכנון ועיצוב גינות קטנות בקריות

עיצוב גינה קטנה: מסלול עיצובי הוא הדרך בה מעצב גינות מבטא את עולמו הפנימי הרוחני ומקצועי כאחד.

לקוחות רבים נוטים להדגיש כי הסיפור פשוט ומסתכם בגינה קטנה. כלומר, אין כאן שום דבר מורכב וזה בוודאי פשוט הרבה יותר לביצוע מגינה סטנדרטית גדולה גם מבחינת ההשקעה בהליך ההקמה. תפישה זו שגויה מיסודה ומצביעה בברור על הכיוון בו מבקשים הלקוחות לצעוד כאשר תכלית הניסיון היא להפחית מערך חשיבות ההשקעה בעבודה.

בחיפוש אחרי המינוח גינה קטנה באתרי הגננים תמצאו הבדלים רבים, ב-גן גינון מעדיפים להשתמש במושג שטח קטן ואפילו לא במושג שטח קטן יחסית כי אין צורך ביצירת יחס דמיוני בין גינה על שטח קרקע גדול, מה שיש אצלכם מבחינת מידות השטח המגונן הוא נתון עובדתי יבש ממנו צריך להוציא את מקסימום התועלת תוך מובחנות ברורה ומושכלת בין מצוי לרצוי.

בהשוואה גסה למיקרו או ננו טכנולוגיה התפקיד של מתכנן ומעצב הגן מסתכם ביצירת שבב תפקודי שמכיל פרמטרים במינון יחס והרכב מתאים בשבב זעיר שמפעיל מערכת שלמה. דחיסת יתר תכביד לעומת מניעת תוכן שלא מוביל להגשמת תכלית ומטרה בתצורת הגינה מבחינה וויזואלית ופרקטית במשולב ובנפרד, יצירת איזון בין הרצוי ובלמים בין המצוי מסתכם בנוסחה מוצלחת.

יש כאלו שאינם צריכים לצאת מהקופסה מכיוון שמעולם לא היו בה
תכנון גינה של גנן על מרחב מצומצם אינו עוסק בטרוניה על מגרעת מגבלות שטח הקרקע או המרחב המרוצף המיועד להקמת הגינה. כאמור, יחידת שטח במצב נתון אין להגדיר כמכשול או מגבלה בדרך למימוש הפרויקט, אם יש כאן מגבלות אלו מגבלותיו של המתכנן עצמו.

כאשר אתם מגבשים את החזון שלכם במתאר כללי, המציאות העולה מפני השטח מכתיבה לכם את נתיב האפיון ביצירת פוקוס ומיקוד על מה שחשוב לנו באמת. בתכנון נכון, נשלב אלמנטים שנמצאים בגינה רגילה, כן, אותו אלמנט ממש באמצעות בנייה שמותאמת למידה קטנה יותר, תכנון חללים הוא עניין שמשתנה בין גינה לגינה ומותאם לסגנון ומידות בית, מפנה שתילה תנאי אקלים ועוד..

בגינה על שטח נרחב היחס הפרופורציונלי שונה מטבעו גם אם הוא מכיל את אותם התכנים בדיוק שנמצא בבניית גינה קטנה ומכאן, שתכנון גינה קטנה מצריך משנה זהירות בתכנון מוקפד שנועד להבטיח שרמת הגימור במבנה התוצאה הסופית לא יוביל את הגינה בשלבים מאוחרים יותר לנסיגה עקב תכנון לקוי והטמעת תכנים בצורה בלתי מבוקרת.

2 מרכיבי הליבה לתכנון:

הראשון עוסק באשליה אופטית בה סדר הדברים יוצר מצג ויזואלי של גינה שגדולה ממידתה הטבעית באמצעות ניצול פני הגובה, יצירת מפלסים ומשטחי דריכה מעוגלים היוצרים עומק ותחושת המשכיות במבט עליון על הנוף שמתוכנן במדרגי צמחים חופפים, תכונה זו בעיצוב גינות קטנות אינה נרכשת על ספסל הלימודים אלה מתפתחת ומתהווה לאורך שנים של עשייה בהתאם לפרי הניסיון אותו חווה בעל מקצוע יצירתי המפתח אסכולה פרגמטית בדרכי ההתבוננות.

השני עוסק בכל האלמנטים שאינם קשורים לצמחים אלה ביחס שבין הדומם לצומח, מה הגודל של משטח הריצוף שישמש למדרכה, איזה מרחב יספיק לרחבת ישיבה ופנאי, האם נרצה אלמנט מים ומה המשמעות של חלוקת המיקום לגופי תאורה בחלל של גינה קטנה ?. הרכיבים הדוממים הם חלק אינטגרלי שמובנים בכל גינה ללא יוצא מן הכלל אך בגינה קטנטונת אופן התכנון חשוב במיוחד.