גינות מרפסת גינות מרפסת050-646-4435

 
EXCLUSIVE  TERRACA  GARDEN
גינה אקסקלוסיבית - חוויה למרחקים ארוכים

כש-המרפסת הופכת לגינה פתאום אתם יכולים לחוש חוויה ממקור ראשון. יושבים ומעבירים את הזמן בראש טוב, מארחים חברים ומבלים עם בני המשפחה בסביבה הכי קרובה לטבע. כאן יודעים להתאים גינה לכל מרפסת ולשלב את מה שאתם מעדיפים.

 
 
 
תכנון גינה למרפסת

תכנון גינה למרפסת:

בתכנון אופרטיבי ישנה מובחנות ברורה בין מרפסות בתים צמודי קרקע למרפסת גובה בבניין דירות והתכנון בין זה לזה שונה בתכלית. בכל מרפסת אנו פוגשים פרמטרים שונים ונתונים משתנים שמכתיבים במידה רבה את הגישה התכנונית. נקודות הליבה במבוא לתכנון עוסקים בתשתית ובבטיחות שקודמים בחשיבותם לנושא העיצוב. 

ככל שניתן מוטב להתקין את התשתית כבר בתהליך הבנייה המקורי או אם מבצעים שיפוץ בבית קיים כך הדברים נעשים מן היסוד בצורה טכנית מושלמת אך ברוב המקרים אנו ניגשים לתכנון במציאות מוגמרת. בהינתן הדבר, מתווה התכנון מגלם מוטיב אופרציונלי שיאפשר לדיירי הבית להתרווח ולממש את ההנאה הגלומה גם בחדשי החורף ובימים קרים באמצעות אפשרות לסגירה היקפית שתשמר חיוניות במרכיבי השתילה ותמנע תזוזה וספיגת מים בלתי פוסקת הגורמת למילוי והצפת כדים ואדניות במים עומדים כל החורף. 
עיצוב גינות במרפסת

עיצוב גינות במרפסת:

בעיצוב. אנו יוצרים יחס בין תצורת המבנה מידותיו והנוף הנשקף ממנו ואילייו וביחס לתוכן אותו נרצה למקם. היכן נרצה למסך להצל ולייצר מעטה פרטיות או שנותיר גם מרחבי צפייה לאופק טבעי. תכלית העיצוב ברמת הגימור תשאף לפיזור היקפי ומילוי בתכנים שלא יעיקו ויגרמו לתחושת סיאוב. מטבע הדברים, שטח מרפסת ממוצעת אינו גדול במיוחד ומכאן צורך וחשיבות למניעת הגדשת הסאה מכאן ומילוי מיטבי לתוכן מהותי משם.

כאן הווריאציות והאופציות המוכרות ברות ביצוע אך הניסיון של אדיגן מתכנס לשיטה באמת ייחודית שמדגישה את העיצוב בצורה שיוצאת דופן בניתוק מגע אבסולוטי בין אדניות וכדים לריצוף על ידי קונסטרוקציה הנתמכת ברגליות פרזול. אסתטי מרשים ונעים לעין ניתן לנקות את הרצפה מתחת לכלי הצמחים בקלי קלות ללא צורך הוזזה בשום שלב.
תשתית בגינת המרפסת

תשתית בגינת המרפסת:

משמעות נגזרת מליקויים בתשתית נמצא בסידוק חיפויי אריחים ובטון, קילופים בצבע ירוקת עובש פטריות נזקים למרצפות ורטיבות מחלחלת לעתים גם לקומות תחתונות. לא תמיד ניתן לאתר בעיות אלו מוקדם וכאשר הבעיה מתגלה התיקון די יקר. כניסת מיי ההשקיה ושלוחת ניקוז מים יעיל ניתן להתקין בכל מרפסת בה אלמנטים אלו אינם קיימים מתוך המגמה לחבר נקזים למרזב הבניין ולהשתמש בברז מים שאינו חלק משלוחה של האינסטלציה בתוך הבית, לברז זה נוכל לחבר צינור גלגלת לניקוי כללי, מערכת השקיה ממוחשבת ומשאבת דישון.

לעתים במסגרת ההתקנה בבסיס התשתיות נבצע עבודות ריצוף איטום חיפויי בריקים שליכט התקני חשמל להזנת תאורה ומפסקי תאורה מעקות בטיחות ברכת נוי וככל שידרש בכפיפות לשיקולים בנגישות ובטיחות להיתר עמידות עומס בנשיאת המשקל שיבטיח מניעת פגיעה או קריסת מערכות התשתית במבנה.
 
צמחים לגינה במרפסת

צמחים לגינה במרפסת:

נושא השתילה אינו כפוף לעיצוב לבד אלה גם לעמידות איתנה בהתפתחות הצמח בתנאי האקלים בו הם ניטעים כגון משטר רוחות עירני, לחות מליחות קרה יובש שמש מלאה או שטח מוצל חלקי ומלא. ככלל נעדיף צמחייה שאינה מרבה בנשירת עלווה מה שגורם לא פעם לסתימת נקודות הניקוז. נייצר יחס בין עומק ורוחב כלי כיבול לצמח המיועד לשתילה  בכדי שיוכל להגיע להתפתחות מלאה, נתאים את סוג הצמחים לגובה הרצוי ולרדיוס הענפים ונוודא שזו אינה צמחייה שמזמינה מזיקים שונים חסכונית בצריכת מים, עם גווני פריחה בגוונים סביבתיים וקלה לטיפול.
 
גינה על מצע קשיח
גינה על מצע קשיח
בעיקרון מצעי השתילה הנמכרים במשתלות סבירים אך אנו משביחים כל מצע בתוספות מצעי קוקוס הומוס ומיקרו אלמנטים ליצירת עמידות בתפוקה מקסימלית לאורך שנים.

היופי של כלי הכיבול אינו קודם בחשיבותו מול איכות ועמידות המוצר בתנאי הלחות ברטיבות מתמדת, אנו מקפידים על ריפוד שכוות חומר סיכה ואיטום מתוך תובנות וניסיון רב שאינו מסתמך על אמינות הרכישה במשתלה בלבד.

בנייה בהתאמה
בנייה בהתאמה
ואפשר גם ללא כל אדניות כדים מן המוכן אלה בבנייה שמותאמת למידה מדויקת עם עיצוב יצירתי שיוצר הבדל בין סטנדרט ומיוחד. נכון שזה יקר יותר מבחינת עלויות אך התוצאה שונה לחלוטין בכל קנה מידה, חומרים לבנייה תוכלו לבחור מתוך מגוון עצום.
ADIGAN - GARDEN FROM A GOOD FAMILY
משב רוח מרענן לכל תכלית ומטרה

קבלו השראה מדוגמאות מוצגות כאן ונסו את שיטת עשה זאת בעצמך או קראו למקצוען שמשלב את התכונה היצירתית והמקצועית במקשה אחת. לא נעשה דבר גם אם נצטרך לוותר על העבודה אם תבקשו לעגל פינות מטעמי חיסכון - לעשות נכון זו לא פריבילגיה ללקוחות זו פשט המציאות שאנו מכירים.

פינת ישיבה

עיצוב מתכונת בסיסית

עיצוב מתכונת בסיסית

דק ואדניות

תאורה מודגשת

תאורה מודגשת

על גג חניה

מבט מחזית הבית

מבט מחזית הבית

בנייה תואמת

עם רחבה מרוצפת

עם רחבה מרוצפת

גן גינון שירותי גינון ופיתוח נוף בקריות: ת.ד 1294 קרית ביאליק (חיפה). טל נייד / וואטסאפ - 4435 - 646 - 050 , תכנון הקמה ועיצוב גינות  דו'אל: tmrdql@gmail.com