​ ​

עיצוב גינה בטיחותית

 

THE MAGIC IN YOUR GARDEN
לרשותכם גנן בקריות

ב- Gan-Ginun תקבלו מפרט טכני מובנה במרב שיקולי הבטיחות  עם תכנון שמפחית סיכויים לפגיעה בגוף רכוש ונפש..

תכנון גינה בטיחותית

גם גינה שמתוכננת בשלמות היא גינה שיכולה להכיל בתוכה מלכודת סמויה שלא מבחינים בה, בתכנון גינות מבית גן גינון שיקולים אלו מובנים כסטנדרט חובה ללא יוצא מן הכלל.

 גינה עם אלמנט מים

גינה עם אלמנט מים


ברכת ההשתכשכות גורם דומיננטי במקרי הטביעה בקיץ עקב חוסר תשומת לב של שניות. לא משאירים פעוטות וילדים ללא פיקוח צמוד, ברכת שחייה וברכת נוי צריכים לאבטח למניעת החלקה פנימה, מאגר מים חשוף, שוחות ניקוז וביוב יש לאטום מפני אפשרות של נפילה.

כל מקורות מים בגינה הופכים למלכודת אפשרים כאשר מסיטים את תשומת הלב מהילדים הקטנים וטף, במקרים רבים ילדים יוצאים לחצר מבלי שנבחין בכך וכשמבחינים לעתים מאוחר מידי. 

 עבודות חשמל בגינה

 
עבודות חשמל בגינה

סביבת החוץ בחצר/ גינה אזורים הספוגים בלחות טבעית מפאת אקלים השקיית צמחים המטרת דשא. לא חוסכים חשמלאי מקצועי לביצוע עבודות לתשתיות חשמל נקפיד בהתקנה תקנית ורכיבי חשמל עם תו תקן.

מקרים של התחשמלות בסביבת הגן נפוצים מאוד, בכדי לצמצם אפשרות זו מומלץ להתקין תאורה במתח נמוך, ולבחור שקעים וגופי תאורה מוגני מים שלא ניתן להחדיר לתוכם חפצים חדים, הקפידו על בקרה ופיקוח השלמות של הגופים וקביעת מיקום שמתחשב בסכנות אלו.

בחירת ריצוף לגינה

 
בחירת ריצוף לגינה

לרחבה מרוצפת בגינה, במרפסת חוץ, ובמדרכות בוחרים אריחי ריצופים מרצפות עם זיזים בולטים עדינים לאחיזה טובה יותר של הרגליים במהלך פסיעה ומניעת החלקה כאשר המשטח המרוצף רטוב ולח בקיץ ובחורף.

בבניית מדרכה ורחבה מרוצפת ביציקה נקפיד לבחון את גובה סופי של המדרכה מול סף הקרקע, סף גובה אדמה מתחת למדרכה כ- 5-7 ס"מ הוא סף סביר שלא יגרום לנזק משמעותי בנפילה, שברי גפיים נפוצים כאשר ילדים משחקים בחצר אך גם אצל בוגרים וקשישים.

 מניעת טיפוס ונפילה

 
מניעת טיפוס ונפילה ?

הכניסו למחסן וקישרו סולמות, הרחיקו אפשרות טיפוס על אלמנטים שונים, בצעו גיזום להגבהת נוף בעצים שלא יאפשר לילדים לטפס למעלה. במהלך הקיץ בחדרי המיון מקבלים ילדים עם חבלות נפילה שלעתים אלו מסתיימים בניתוחים קשים ונזקים לכל החיים.

בתוך גינות מרפסת בבניין גבוה הרחיקו אדניות מצמידות למעקה בטיחות, טיפוס על הכדים או אדניות נפוץ מאוד בקרב פעוטות וילדים קטנים שרק רוצים להציץ החוצה, ומסתכנים בנפילה מגובה בגלל אחיזה רופפת. 

 אחסון חומרים רעילים

 
אחסון חומרים רעילים

שיפצתם יש חומרים מיותרים שמפוזרים בגינה ? פנו את כל המכשולים האלו מהפינות שבהם הם מונחים, הכניסו למחסן דברים שאפשר וסלקו את מה שאינו נחוץ, רעלים צבע דלקים שמנים וכלים חדים חובה לסלק מחצר הבית ושטח הגינה בכלל.

פציעות משונות וחתכים שתית רעלים ונזקים של ממשים נובעים לא רק מחפצים אלו, גם במפגש אקראי עם במיני מכשולים שצצים מהקרקע ומקירות הבית, מפגעים אלו הם מקור לאסון ידוע מראש.

סילוק מפגעים בפוטנציה

פניתם לגנן, גננים, מעצבי גינות, אדריכל נוף או מתכנן גינות ? הקפידו על הכלת הכללים שיצמצמו למינימום אפשרי סיכונים מיותרים.

 תכנון גינה נגישה

 
תכנון גינה נגישה

נגישות ללא מכשול מכוונת לעבירות ללא סיכון היתקלות בצמחייה דוקרנית סרפדית ומשתלחת, רוחב מעבר בטוח ונוח לקשישים וילדים, התקנת תנאי אחיזה בהתאם לצורך ותאורת לילה שתאפשר מעבר בשעות חשכה.

באתר גן גינון מספקים שירות ייחודי לאוכלוסייה מוגבלת פיזית ומוטורית כבר מתהליך התכנון, העדר נגישות נוחה נובע מגורמים שונים בכללם שתילה שלא נטועה במיקום נכון, תכנון לקוי של שטחי המעבר ומסלולי הגישה, שערי כניסה ברוחב קטן, מדרגות ללא פס עיגון ועוד..

 טיפול בסבך צמחייה

 
טיפול בסבך צמחייה

דילול צמחייה סבוכה מבטיח שבתוך הגינה שלכם לא מתרבים ומסתתרים מזיקים שונים כולל עקרבים חולדות נחשים מיני מעופפים ומזיקים שיכולים להוות סכנה לאלו שנמצאים במרחב שטח הגן, דילול נוף בעצי דקל פיקוסים וכיוצא באלו מרחיק עטלפים שיונקים את הפרי ומלכלכים את קירות הבית ומדרכות שנמצאים בגינה.

חשוב להקפיד על גיזום שירחיק שלוחות ענפים מחלונות מרפסות ודרכי פסיעת מעבר, צמחייה קוצנית מסוכנת כבר גרמה לפגיעות מרובות כולל בעניים.

 תגובה מהירה בשרפה

 
תגובה מהירה בשרפה

בחצרות בהם המגרש גובל עם חורש טבעי ושטח מיוער כגון בתים בכרמל, חשוב ומומלץ להתקין קו הסנקה לחץ גבוה שיחובר למגוף ראשי, הקו יותקן מצנרת מתכת ולא פלסטיק וגלגלון באורך שמכסה את היקף הבית לתגובת חרום במקרה של שרפה בתוך או מחוץ לבית.

התקנת קו המים שעלותו מאות שקלים יכול להציל בתים רבים שנשרפים מכיוון שעד שמגיעה מכבי אש אין כבר מה להציל, במיוחד כאש משתוללת שרפה גדולה וכבאים פשוט מתעדפים כיבוי במקומות חשובים יותר.

 אבטחת מכל דישון

 
אבטחת מכל דישון

הצורך לאבטח את מכל הדישון נובע משתי סיבות, הראשונה מניעת אופציה לגורם כלשהו לשנות את מינון הזרימה של החומר לגינה שעלול לשרוף את הצמחייה . במקרה מסוים הילד אירח חברים וטלו סובבו את כפתור המינון וכעבור שבועיים כל הצמחייה כמלה מעודף דשן.

הגורם השני: חומר הדישון הוא בעצם יסודות הזנה רעילים, מגע עם החומר, שתייה של החומר מהווים סכנת חיים ממשית ללא פינוי מידי לבית חולים, ראו את נושאי ההרעלה באתר - בטרם.

 בטיחות בגינות מרפסת

 
בטיחות בגינות מרפסת

גינה במרפסת בניין מגורים גבוה. נקפיד בסביבת הילדים להבטיח שאין אפשרות שחצי גוף שלהם יהיה מחוץ למעקה הביטחון כאשר יטפסו על האדנית כשאין פיקוח צמוד וכאשר ההורים אינם בבית רצוי לוודא שהדלת למעבר למרפסת סגורה ונעולה ובכך למנוע ספק נפילה . חובה על התקנת מעקה בטיחות תקני.

בבטיחות תכנון אנחנו רוצים להיות בטוחים שכל משקל שמתכונן להכנס להרכבת הגינה עומד בסטנדרט מבחינת עומסי משקל שעלולים לחרוג ולגרום לנזקים או קריסה.