תכנון מערכת השקיה

מערכת השקיה זה לא עניין של מותרות. בתכנון מוקדם נתייחס לקיים ולחדש עם אופציה לשינוי ותוספות בעתיד. כיום תוכלו למצוא מערכות חכמות שיודעות לווסת לחצים לנקות את המערכת ולהתריע על כל נזילה של טיפת מים. השקיה סדורה היא מפתח יסוד לגינה מטופחת ומתפתחת בקיצוב מים ודשן במינון המתאים.
 

 
 
כד עם עץ בדלת כניסה לבית פרטי בקריות
מידע כללי.
כדאי להשקיע גם בארונית בטיחות שמאפשרת נעילה ובכך למנוע אפשרות שינוי אקראי של פונקציות על ידי הילדים. העניין הזה תופס משנה תוקף כאשר המערכת מכילה מדשנת. מיכל הדישון שנמצא בקרבת המדשנת עם חומרים רעילים, אותם חייב לאבטח ולנתק מסביבת הילדים וחיות מחמד.
 
אל תצניעו שלוחות צנרת מים חשמל וגז בתוך הקרקע אלה בתוך שרוולים. השרוולים שומרים שלוחות מפגיעה בעבודת תחזוקה ומונעים לפיתת חביקה של שורשים. כאשר צריך להחליף בלאי, לבצע תיקון והוספת שלוחות פשוט מושכים מתקנים או מחליפים חדש ונשחיל חזרה ללא מאמץ וצורך בהריסת מדרכה או חפירות באדמה.
אדיגן - זה הזמן לגן
 
 
 
 

השקיה חכמה..

לא בכל גינה יש באמת דרישה להתקנת מערכת השקיה מלאה. לעתים מוטב להסתפק במערכת חלקית שתתאים לחללי קרקע קטנים שמכילים צמחייה מעטה ללא צורך בהשקיה רבה ותכופה.

כשמדובר על עציץ בכניסה לדלת בית, או בכמה אדניות כדים וכלי כיבול שונים שמפוזרים בחצר בבית צמוד קרקע או בגינת המרפסת, אפשר להשקות באופן ידני רק לעשות זאת במועד ובמינון המתאים שימנע ריקבון שורשים בעודף מים ולחלופין, כמילה ויובש עקב מחסור במים.

למעשה, ניתן לחבר את מערכת המים הביתית לשליטת המחשב. היתרון הוא בהתראה על כל נזילה לצד האפשרות לנתק את הברז באופן מידי באמצעות אפליקציה בנייד ובמחשב שולחני, בנוסף, המסנן שאמור למנוע חדירת מזהמים ואבנית עובר שטיפה אוטומטית כאשר החישן מגלה גודש. פתרונות השקיה חכמים מבצעים ניקוי ריקון ומילוי גם לברכת נוי, לדוד חימום חשמלי ולשאר שלחות הצנרת.

זכרו היטב. עודף בהשקיית הרוויה אינו תורם להתפתחות מהירה או לצמיחה טובה יותר, ההיפך הוא הנכון. השקיה עושים על סף יובש, במצב זה צמחים מעמיקים שורשים אחר חיפוס מקורות מים, ושורשים מפותחים משמעותם התפתחות מיטבית.
ערוגת צמחים בנויה בתוך הריצוף
יש לך שאלה ?
להיות בחוץ, להרגיש בבית

קבלו כמה מושגים על קצה המזלג אודות העזרים והאמצעים שיעזרו לכם להחליט מה אתם צריכים אם בכלל.

symbol 12 - 4 קווים DC

בקר נפוץ ושכיח בגינות קטנות וגדולות שמופעל באמצעות סוללות אותם יש להחליף אחת לשנה היתרון הבולט איננו מחייב התקנת שקע חשמל וניתן לחברו לפונקציות נוספות.

symbol 12 - 4 קווים AC

מחובר לשקע חשמל מוגן במתח רגיל. פועל עם מגופים חשמליים. יש מקום לסוללות שמיועדות למניעת מחיקת הפונקציות וללא מחזור השקיה בהפסקת חשמל.

symbol קו אחד מופעל סוללות

תואם לגינת מרפסת וגינות קטנות בהם פעימה אחת תספיק לכל מחזור. בדיקת לחצים בשעון מים יש לעשות טרום התקנה לוודא לחץ הזנה סביר לאורך קו הצנרת..

symbol שעון חצי אוטומט

מנגנון טיימר מכוונים כמות רצויה בפתיחה ידנית וסגירה לבד בסיום. ללא סוללות או חשמל פשוט אמין ונוח מאוד לתפעול, יש מכשירים שמכוונים לקיצוב זמן ולא כמות.

symbol מבוסס BLUETOOTH

תקשורת השליטה באפליקציה בנייד ממרחק 15 מטר בערך. אפשרות להכניס תמונות של חלקה לצד נתוני השקיה. התראת תקלה לנייד ופירוט הבעיה לתיקון.

symbol מבוסס אינטרנט

בשליטה מוחלטת על ברכת הנוי ומערכת המים מכל מקום בארץ ובעולם. ניתן להתקין מצלמה לבחינת סוג הבעיה . מושלם לאנשים הנעדרים תכופות מהבית.

symbol משאבת דישון

שאיבת יסודות קרט ומיקרו אלמנטים, והזנתם לתוך צנרת טפטפת במינונים מבוקרים. מסייע משמעותית לחוסנם והתפתחותם של הצמחים נדרש בקרקע דלת מינרלים.

symbol מונע זרימה חוזרת

חובת התקנה צמוד למדשנת מערכת שמזרימה חומר בדרגת רעילות. מבטיח מניעת של חדירת רעלים לבית. מומלץ לבצע אחת לשנה בדיקות תקינות וכיול מלא.

symbol גשושי קרקע

סנסור טמון בקרקע שמזהה יובש ושולח פקודת הפעלה למחשב. כלומר, פעימת השקיה מוגדרת תופעל כאשר מסתמן יובש ומחסור במים. מוצר נפלא ומתאים לכל גינה.

symbol פילטרים מסננים

סינון ברשת טבעות ופחם נתאים בהתאם לאזור  גאוגרפי. לא חוסמים לחלוטין אבל יפחיתו בחצי מכמויות אבנית ומתכת מזהמת לחדור לצינורות בבית ובגינה.

symbol שסתום אל חוזר

אל תשלמו פעמיים על המים שעברו בשעון כבר פעם אחת. התקנת השסתום לא מאפשרת למד המים לבצע חיוב עקב הפרשי הלחצים. מומלץ להתקין בכל בית פרטי ומשותף.

symbol וסת לחצים

מקטין לחץ נועד להבטיח הפחתת לחץ הזרימה למניעת פגיעת צנרת. יש מקטינים שמגיעים עם ויסות בדרגה קבועה ויש כאלו שיאפשרו לקבוע דרגת רצויה בהפחתה והגברה.

גן גינון שירותי גינון ופיתוח נוף בקריות: ת.ד 1294 קרית ביאליק (חיפה). טל נייד / וואטסאפ - 4435 - 646 - 050 , תכנון הקמה ועיצוב גינות  דו'אל: tmrdql@gmail.com