עיצוב גינה עם ברכת נוי

עיצוב גינה עם ברכת נוי

תכנון ובניית ברכות נוי


אלמנט עם זרימת מים בגינה ביתית הוא הרבה יותר מאשר מוצג מרשים. לקוחות שבוחרים לבנות ברכת מים בגינה מכניסים לגינה רוח מיוחדת, משהו לשלוות הנפש שזורמת בקולות פכפוך המפל לתוך רגעים ושעות של התבוננות והתכנסות פנימית  למחוזות עלומים.

אלמנט מים מופיע כבר בתולדות בראשית, אלמנט מים מתחבר לכל הסגנונות המוכרים בתחומי אדריכלות נוף כאשר בכל סגנון המבנה הצורני של המים ממתמזג לתוך הנוף בסביבתו בצורה ייחודית שמאחוריה פילוסופיה עמוקה באמונות השונות שמעניקים משמעות שונה לצורה ומיקום הבריכה ולאופן הזרימה.

תכנון ברכת נוי לגינה בבית פרטי אנו מתחילים בשאלת המניע, לאיזה אפקט אנו שואפים במיקום הברכה בגן ? האם נקבע את האובייקט בחזית ואולי בצד האחורי, עם זרימה חלשה או שוצפת, ברמת גימור גאומטרית במפלס אחיד או כמה מדרגים, ברכת נוי ביולוגית עם שושנות מים צמח גדה דגי זהב, מה סוג חומרים שמהם נרצה לבנות את ברכת הנוי, מה הגודל הרצוי והיקף הקיבולת המומלץ ביחס למידות השטח, מהו המיקום האופטימלי, כיצד משלבים את הגוונים הנכונים ואיזה תכנים נרצה לראות בסביבת הברכה ?.

איזה אלמנטים נשלב בברכת נוי, סלעים, תאורה, אי שתילה באמצע הברכה מזרקה מפלי מים ועוד.. לבחירת אביזרים איכותיים לתפעול הברכה חשיבות רבה לשמירת ניקיון הברכה ופעולתה הרציפה ללא צורך במגע יד אדם. לתכנן ברכת נוי זה אומר לחשוב על כל הנתונים מראש וליישם דרך פעולה תואמת.
 EXCLUSIVE  GARDEN SERVICE
התקנת ברכת נוי בגינה שנמצאת בבניין גבוה בהתאם להיתר משקל

זרימת מים על קיר בריקים

זרימת מים על קיר בריקים

ברכת מפל 3 מדרגים

ברכת מפל 3 מדרגים

מפל בקשת נירוסטה

מפל בקשת נירוסטה

ברכת נוי בתוך הריצוף

ברכת נוי בתוך הריצוף
 
 

2 מדרגי מים במדרגות

2 מדרגי מים במדרגות

3 יציאות בקיר אחד

3 יציאות בקיר אחד

מפל מים אובאלי גדול

מפל מים אובאלי גדול

מפל מזרקה בשלושה מדרגים

מפל מזרקה בשלושה מדרגים
 
 

 

במכלול שיקולי בטיחות

לא נשאיר ולו פרט אחד בודד מחוץ למעגל השיקולים הבטיחותיים בתכנון ובהקמת גינה עם ברכת נוי, שיקולי הבטיחות מהווים את הסף העליון בכל פרויקט שכזה שכן זהו מקור מים בתוכו נמצאים רכיבים חשמליים כגון תאורת לד משוקעת, נורת uv מנוע סירקולציה שהוא לעתים גם גורס עלים, וסת טמפרטורה לחימום מים, סנן מיקרו ביולוגי פילטרים ואביזרים נוספים אותם אנו בוחרים בהתאם לסוג הברכה וכמות המים.

אבזור טכני לברכת נוי בעמדת שליטה מוגנת ומרוכזת לגישה קלה ונוחה
קיר זליגה לאגנית

קיר זליגה לאגנית

אלמנט מושקע בחזית

אלמנט מושקע בחזית

דגי זהב וצמחי מים

דגי זהב וצמחי מים

מפל על אבן מנוסרת

מפל על אבן מנוסרת

LISTEN TO YOUR GARDEN

עיצובים במים

הברכה היציבה והחזקה ביותר היא ברכה שבנויה באמצעות יציקת בטון ברזל חומרי איטום ויציקה פנימית של פיברגלאס מה שמבטיח שלעולם הברכה לא תגרום לנזק לתשתיות שנמצאים אלייה בצמידות, למעשה, אחרי שסיימנו לבצע יציקה בהתאם למדרג ולעיצוב הרצוי מתבצעת יציקה פנימית של פיברגלאס שמשמשת מעטפת פנימית.

ברכה שקטה עם דגים צמוד לבית

עיצוב ובניית מפל מזרקה פלג מים

ברכת נוי בתוך משטח עץ דק

אלמנטים בפכפוך וזרימה


הבלוק האמריקאי הוא הכוכב העולה בתחום בניית ברכות נוי, אבן עמידה חזקה יציבה שאינה מאבדת את הגוון והמרקם המקורי גם לאחר שנים אין ספור, קל לעצב עם האבן הזאת וניתן לעצב בעיגולים וקימורים מדורגים ולשלב את כל האלמנטים שתרצו.

אפשר לבנות בתוך הקרקע עם יריעה אגרוטכנית כשרוצים ברכת נוי ביולוגית עם דגים צמחים ואבנים לדימוי מראה טבעי. מעל פני הקרקע אנו בונים בצורות שונות ובגבהים שונים שלעתים משולבים עם אדניות צמחים בהיקף.

בחומרי הבנייה שלנו תמצאו אדני רכבת סלעי ים ובזלת בולדרים אבני נחלים זכוכית ומתכת בנפרד ובמשולב בהתאם לאופי העיצוב של הברכה. במישור הטכני מתבצעת הכנה שמאפשרת עם פתיחת ברז ניקוז או מילוי הברכה לצד ארונית מתגים שמאפשרת לגשת ולתפעל ללא צורך בידע טכני מורכב.

אם אתם מסתפקים באלמנט קטן ולא רוצים להשקיע סכומים גדולים לבניית ברכת נוי אפשר לגשת למשתלה ולבחור את אחד המוצגים שמתאימים לכם, הקפידו להציב במקום ללא קרינת שמש ישירה , נתקו את החשמל ובצעו ניקוי לפחות פעם בשבוע. ב-ברכת נוי הליך ניקוי מבוצע על ידי אביזרים שאינם מותקנים באלמנטים שמוצעים למכירה במשתלות.

בתכנון ברכת נוי יש להתייחס לנושא המסוכנות בסביבת ילדים טף ופעוטות - אל נשכח לרגע כי באלפית שנייה יכול שיגרם אסון במקרה של נפילה והחלקה פנימה, הקפידו לבקש מבעל המקצוע שעושה את העבודה להסביר לכם מה הוא עושה בתחום הבטיחות, עבודות החשמלאי חייבים להעשות בתקינה מלאה עם חומרים הנושאים תו תקן והתקנה הכפופה להוראות תו תקן.

התקנת ברכת נוי בגג / פנטהאוז / מרפסת גובה תעשה לאחר אישור קונסטרוקטור שיבחן את עמידות המבנה והמשקל המקסימלי הרצוי - בהצלחה.