​​מדרכות שבילים
 ללכת על בטוח זה תמיד הכי בטוח
TAKING THE DREAM TO THE TOP
 

מסלולי המדרך בכל צורה קיימת הם חלק בלתי נפרד מכל מבנה באשר הוא. בגינה זה מרחב ההולכה שמאפשר לנו נגישות נוחה לכל נקודה ובכל מקטע בו יש עדיפות לפסיעה על משטח קשיח ויציב לעומת דריכה על קרקע חשופה. יש הבוחרים לעצב מדרכות בצורות שונות במספר מדרגים בקימורים מעוגלים וקווים גאומטריים ישרים - אנו נציע כמה אופציות הבחירה היא שלכם.

 
 • קבלו כמה תובנות על הדרך בה אנו אוספים נתונים טרם כניסה לביצוע. ובכל מקרה כדאי לחשוב על הדברים לפני תחושת הפספוס בשלבים מאוחרים יותר. כל מסלולי הגישה לפסיעה ומעבר משער הכניסה ובהיקף מבנה הבית משמשים כחלק פונקציונלי ובלתי נפרד ממצבת הנוף המשלים לאורכה ולרוחבה של הגינה. הכנה מוקפדת לקראת היישום מצריכה טיפונת של מאמץ מול תוצאה שתמשיך ללוות את צעדכם בבטחה ובהנאה מושלמת לשנים אין ספור.

  אז מה חשוב לנו לדעת במישור הטכני? חשבו על אורך רוחב וקצה הגימור באופן בו נוכל לעבור בנגישות מלאה, במקרה בו ישנו דייר מבוגר קשיש או מוגבל יש לקחת בחשבון עבירות נוחה של כסא גלגלים. בהכנת מוקדמת נבצע הידוק של הקרקע ונניח קונסטרוקציה מברזל, נקבע בין הברזל 2 שרוולי גומי קשיח וגמיש בקוטר של 4 צול בשתיי הקצוות במרחק של מטר מנקודת ההתחלה ונקודת הקצה בסוף, שרוולים אלו בתכלית נועדו להשחלת שרוולי זינה וטוב שיהיו גם אם כרגע אין בכך צורך מידי, לשרוולים אלו חשיבות (במיוחד בגינה בה יש מספר קטעים) בניקוז המים ממקטע אחת למישנהו. אם יש כוונה להתקין תאורה בתוך הריצוף יש להכין כעת שרוולים קשיחים לכל נקודת הארה על פי מתווה התכנון. בנוסף, במקרה בו גם אלמנט מים משולב במדרכה יש להכין בבנייה תא סמוי לאביזרי תפעול לרבות שלוחות ושרוולים כנדרש ונקפיד על מפלס שיפוע קל שלא יאפשר למים לעמוד על המדרכה.

  כעת כשהדרך מוכנה לשפיכת יציקת הבטון מומלץ להזמין בטון מחוזק שיבטיח עמידות מוגברת כנגד תנודות קרקע טבעיות ועמידות מול שורשים זוחלים בכלל ואלימים לתשתיות בפרט.


 
 • תעצרו רגע לפני שאתם שמים יד על החיפוי הכי זול שאתם מוצאים, סך הכל מדובר בשטח קטן יחסית אז למה לא להשקיע במוצר איכותי שיחזיק שנים, לא מדובר בריצוף של קילומטרים, זה הבית שלכם ואין לכם כל עניין לגלות את הנזקים שיצוצו בכל שנה מחדש.  בחרו רציף עמיד למשקל, בעל זיזים עדינים בולטים שמאפשר אחיזת רגל איתנה עם הפחתה משמעותית לסכנת החלקה ונפילה בכלל ובחורף הגשום בפרט. חפשו מרקם שמתמזג בטקסטורה הסביבתית תוך התייחסות לגוון התאורה בלילה על המדרכה (אם יש תכנון תאורה) שלבו פס קישוט שידגיש את הנוכחות ובחרו אריח עם עמידות מול דהיית הגוון.

  אל תעמידו כדים על הריצוף.. בדרך שלנו, הצבת הכדים וכלי הכיבול השונים המיועדים לשתילה מוצבים במדרכה ללא מגע ישיר כלשהו עם הריצוף. אנו מתקינים שלוחת מים סמויות שמנקזות את המים ישירות לשטח אדמה קרוב או לשוחת הניקוז המרכזית. כך אנו מבטיחים שהריצוף לא נפגם נסדק ומאבד את המרקם בגלל לחות ומים.

  עוד 2 נקודות לפני שאתם נרדמים. מלבד ההיבט העוסק ביופי יש חשיבות לבחירת מרקם וגוון שלא משתקף בסנוור בשמש מלאה בשעות היום לרבות גוון שאינו קולט חום. השטחים המרוצפים בסביבת הבית בדומה לדשא סינתטי יכולים להעלות את הטמפרטורה עם חום מוגבר ומעיק על הגינה בכלל וקירות הבית בפרט. בכדי לבחון את החוויה הזו ממקור ראשון קחו מודד חום לבית עם חיפוי כהה והניחו על המדרכה, ולאחר מכן גשו לבית סמוך עם חיפוי בהיר ותעמדו על עומק ההבדל.


 
 • טיפ קטן ארוך אבל חשוב. תכנון בית ותכנון נוף זו משפחה אחת אבל בתחום נפרד. אל תתנו למי שמתכנן את הבית להכתיב את העיצוב בפיתוח חוץ. אל תתביישו להושיב מולו את הגורם שנבחר לעסוק בפיתוח הגן בכדי שינווט את תפישת העיצוב כבר בשלבי השרטוט. זה לא סוד שבעלי מקצוע יעדיפו קווים סדורים מול קימורים מעוגלים מפני שהדבר מצריך עבודה קשה ומורכבת יותר. לכן, או שמטפלים בנושא הפיתוח בתכנון הבית או שהנושא בידי מתכנן הגן.

  עוברים לבית חדש בנילונים ? עושים מעבר מבית לבית והגינה לא מוצאת חן בענכם ? אם אתם מבצעים שיפוץ לפני הכניסה לבית מלא או חלקי אל תחכו לסוף כדי לקרוא לגנן, יש דברים שככול שיעשו בשלב מוקדם כך התוצאה תשתקף לא רק ביעילות אלה גם בהפחתת ההוצאות. כל העיקרון המתבסס על יצירת שלמות משתרגת בין פנים וחוץ מתבססת על עיקרון הרצף, כאשר כל בעל מקצוע (מטעמי נוחות) מושך לכיוון שמתאים לו הדברים בסופו של דבר משתקפים החוצה.

  במבנה סולידי כל המדרכות השבילים והרחבות המרוצפות מתבססים על אותו חומר, למעט אותם רחבות או דרכי מעבר הבנויים בחומרים בעלי גימור טבעי או מעובד ושאינם מיועדים לריצוף כגון צידי הבית ופינת ישיבה גלויה או נסתרת במרחב הגינה. לתשומת לבכם, ישנם דגמי אבן רבים זולים ויקרים איתם ניתן לבנות ולחפות את כל האלמנטים בבנייה, כך למעשה תתקבל אחידות מושלמת בין כל התכנים. 

הולכים על טבעי

שביל מעבר המבוסס בגימור טבעי אפשר לבנות גם בצירופים רבים ובגמישות בלתי מוגבלת מבחינה צורנית ומדרגית.

מדרך טבעי בגוונים

אפשר לשלב סוגים שונים של גוונים משתרעים בהתאמה לגוון האבן בכדי לייצר הבלטה.

 
מדרך לבני אבן

שביל לבני אבן ויצרת צורות ודוגמאות קישוט במרקם שונה על פי בחירתך.

 שזור במדשאה

אין ספור דוגמאות אבן ניתן לשלב בדשא רגיל וטבעי כולל אבני דריכה מבזלת