גנן בקריות צפון חיפה - גננים באזור הקריות בחיפה
היו היו כאן פעם שקמים. הגינה הקלסית כמו שמכירים זקני השבט נעלמת מתמוססת ומפנה את מקומה לנתיבי הזמן. העת המודרנית חולבת עד תום את מסע הילדות, את הקשר לאדמה ואהבת הצומח, את הערכיות והעצמה הנפשית והרוחנית, את הזכרונות הכמיהה והערגה לפנים שכבר לא נשוב לראות וקולות שלא נשמע. הגינה הישראלית ים תיכונית היא הדבר הקרוב ביותר למי שיכול להנביט בגינה מחווה של חיים.

זמן לא רב אחרי תחילת התהליך בהערכה לא מדודה לפני כשתי עשורים, האזור האורבני החל ללגום את הנוף האוניברסלי ולהשית אותו במבנים וצורות משתנים בגינות פרטיות מוסדיות וציבוריות עם תהליך מבוקר ומתמשך שבא לבטא את הלוך הרוחות, משטחי עץ דק החלו לחפות חללים בגינה במקום הדשא הטבעי ואבני הדריכה, את הדשא הטבעי החליף הסינטטי ובזמן האחרון גם זה נעלם לטובת משטחי בטון וריצופים.

המעוזים הפריפריאליים בקיבוצים מושבים מצפים וכיוצא באלו לא אחרו להתחבר למגמות טרדים וסגנונות חדשניים בהבנה ובתפישת המרחב הביתי. בניית גינות מודרניות כיום הם נתון עובדתי במשוואה ובמגמה הכללית שבהעדר השוואות קיצון בין המגזרים השונים.

הגינה הים תיכונית היא אינה סגנון מוגדר באדריכלות נוף, זו גינה דינמית תוססת המתבססת על קווי יסוד סטנדרטיים מן ההיבט המקצועי ביצירה חפשית בחיוניות מעצימה שתעשיר את המרחב בניחוחות משכרים, טעמים מעצי הפרי וערוגת הירק, ציפורים פרפרים פעמוני רוח מתקן שבשבת ומקור זרימת מים, ספסלי ריחוף מתחת עץ צל, שפע של גוונים יוצרים כתמי צבע מתמזגים - חוויה שאינה עוברת בירושה.

ובכל זאת - לא תרצו להתעלם מהמשמעות של משטר הטיפולים לשימור תחזוקה וטיפוח הצמחייה שנטענו ושתלנו. הדבר כרוך בזמן ובהוצאות לכן, כאשר אתם ניגשים לתכנן את הגינה שלכם הקפידו לבקש הסבר אודות היקף הטיפול שידרש לאחר סיום הקמת הגינה על מכלול תכנייה ורבדייה.

בעלויות המים ובאחזקה הענפה אשמה בלתי מבוטלת בנדידה למוטיב המודרני, עם גינה מודרנית אין החזקה טיפולים והוצאות וזאת באכות תצורה וייצוגיות בלתי מבוטלת. אז תמיד זה חוזר לשאלה של בחירה - מה מתאים לאופי שלנו כבני אדם, למה אנו מתחברים, לאיזו סביבה אנו שואפים להגיע בגבולות המגרש הביתי, כיצד נפיק את מלוא הפוטנציאל במישור הפרקטי ועוד... האופי של הגינה הוא סמן שמספר את הסיפור שלך.

כיום, גם בגינה מוגדרת כגינה ים תיכונית, תוכלו למצוא סוגי עצים שיחים ואלמנטים שאינם קשורים למוטיבים הרעיוניים בקליפת היסוד, יש שקוראים לזה התאמה למקום ולרוחות הזמן, תוכלו לצבוע את הנוף במראה כפרי בנוסח טוסקני, משולב נוף אנגלי וים תיכוני טיפוסי.

גינה נוסטלגית / גינה בניחוחות ובמראות הנוף הים תיכוני.

אדיגן: חיפה קריות, ת.ד. 1294 קרית ביאליק - טל: 050-646-4435